Místo limuzíny metro. Co teď dělá Jiří Drahoš? | info.cz

Články odjinud

Místo limuzíny metro. Co teď dělá Jiří Drahoš?

Hradní kancelář, prezidentskou limuzínu i „chatu“ na zámku v Lánech nezískal Jiří Drahoš (68) těsně. Rozdíl mezi ním a vítězem, znovuzvoleným prezidentem Milošem Zemanem (73), činil jen 152 tisíc hlasů. Co dělá teď?

Exšéf Akademie věd nyní přemýšlí o další politické kariéře. A z bodu A do bodu B se jako většina obyvatel Prahy přemisťuje městskou hromadnou dopravou (MHD). Fotografie, jak Drahoš jede metrem, se po sociální síti Facebook šířila jako lesní požár. 

Míval ochranku

„Vždy jsem po Praze využíval hlavně MHD, už týden v tom zase pokračuji. Spousta lidí nás s manželkou zdraví, chtějí foto, někdy podpis, je to fajn. Po prvním kole volby jsem jezdíval chvíli s ochrankou kvůli nehezkým anonymním výhrůžkám,“ napsal Blesku sám kandidát, který se v den, kdy byla fotka pořízena, se ženou Evou (66) vracel domů z opery.

Pochvaly i hněv

Jaké byly reakce na síti? Někteří psali, že je Drahoš frajer, protože jezdí jako „obyčejní lidé“, jiní, že to je přece úplně fuk. Třetí skupina diskutujících se rozhodla znovu probrat své rozhořčení, případně spokojenost, s výsledkem volby, která v lednu rozdělovala českou společnost.

Více na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud