Články odjinud

Místo limuzíny metro. Co teď dělá Jiří Drahoš?

Místo limuzíny metro. Co teď dělá Jiří Drahoš?

Hradní kancelář, prezidentskou limuzínu i „chatu“ na zámku v Lánech nezískal Jiří Drahoš (68) těsně. Rozdíl mezi ním a vítězem, znovuzvoleným prezidentem Milošem Zemanem (73), činil jen 152 tisíc hlasů. Co dělá teď?

Exšéf Akademie věd nyní přemýšlí o další politické kariéře. A z bodu A do bodu B se jako většina obyvatel Prahy přemisťuje městskou hromadnou dopravou (MHD). Fotografie, jak Drahoš jede metrem, se po sociální síti Facebook šířila jako lesní požár. 

Míval ochranku

„Vždy jsem po Praze využíval hlavně MHD, už týden v tom zase pokračuji. Spousta lidí nás s manželkou zdraví, chtějí foto, někdy podpis, je to fajn. Po prvním kole volby jsem jezdíval chvíli s ochrankou kvůli nehezkým anonymním výhrůžkám,“ napsal Blesku sám kandidát, který se v den, kdy byla fotka pořízena, se ženou Evou (66) vracel domů z opery.

Pochvaly i hněv

Jaké byly reakce na síti? Někteří psali, že je Drahoš frajer, protože jezdí jako „obyčejní lidé“, jiní, že to je přece úplně fuk. Třetí skupina diskutujících se rozhodla znovu probrat své rozhořčení, případně spokojenost, s výsledkem volby, která v lednu rozdělovala českou společnost.

Více na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud