Mluvte česky, to je moje město, pokřikoval Ostravan na zahraniční studenty v tramvaji. Pak je zmlátil | info.cz

Články odjinud

Mluvte česky, to je moje město, pokřikoval Ostravan na zahraniční studenty v tramvaji. Pak je zmlátil

Agresor v Ostravě zmlátil mladé zahraniční studenty za to, že se spolu v tramvaji bavili anglicky. „To je moje město, já jsem tady doma a vy mluvte česky,“ hulákal na ně lámanou angličtinou. Pachatele se zatím nepodařilo dopadnout, a tak policie prosí veřejnost o součinnost. 

V sobotu 25. listopadu po šesté hodině ranní nastoupil dosud neznámý agresor do tramvaje na zastávce Stodolní, což je zastávka nedaleko známého ostravského rajónu plného barů a nočních podniků. V tramvaji si všiml čtveřice zahraničních studentů, kteří se spolu bavili anglicky, což muže vytočilo a začal jim říkat, že je to jeho město a ať koukají mluvit česky. O případu informoval i portál iDnes.cz.

Poté hodil na studenty tácek od pizzy a všichni pak vystoupili na zastávce Nová Ves vodárna, kde došlo i k fyzickému útoku. „Na zastávce MHD Nová Ves vodárna studenti vystoupili, přičemž pachatel zde vystoupil také. Jedna ze studentek se ho snažila uklidnit, pachatel ji ale měl od sebe razantně odstrčit a poté udeřit pěstí dvacetiletého studenta do obličeje. Ataku zanechal, až když se poškozený vysmekl a z místa utekl,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

Muž měl poté napadnout i druhého mladíka, kterého mlátil i v situaci, kdy napadený ležel na zemi. Policistům se doposud nepodařilo agresora dopadnout, a tak žádají veřejnost o pomoc. Svědci události i ti, co muže poznají, mohou zavolat na linku 158, případně na služební linku 974 727 312.

Podobný případ řešili v listopadu i pražští policisté, kteří zadrželi skupinu fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, kteří měli v tramvaji surově zmlátit šestatřicetiletého muže původem ze západní Afriky. Fanouškům údajně vadila mužova tmavá pleť, napadenému v tramvaji navíc nikdo nepomohl. Muž musel být následně ošetřen v nemocnici. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud