Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mluvte česky, to je moje město, pokřikoval Ostravan na zahraniční studenty v tramvaji. Pak je zmlátil

360p

Agresor v Ostravě zmlátil mladé zahraniční studenty za to, že se spolu v tramvaji bavili anglicky. „To je moje město, já jsem tady doma a vy mluvte česky,“ hulákal na ně lámanou angličtinou. Pachatele se zatím nepodařilo dopadnout, a tak policie prosí veřejnost o součinnost. 

V sobotu 25. listopadu po šesté hodině ranní nastoupil dosud neznámý agresor do tramvaje na zastávce Stodolní, což je zastávka nedaleko známého ostravského rajónu plného barů a nočních podniků. V tramvaji si všiml čtveřice zahraničních studentů, kteří se spolu bavili anglicky, což muže vytočilo a začal jim říkat, že je to jeho město a ať koukají mluvit česky. O případu informoval i portál iDnes.cz.

Poté hodil na studenty tácek od pizzy a všichni pak vystoupili na zastávce Nová Ves vodárna, kde došlo i k fyzickému útoku. „Na zastávce MHD Nová Ves vodárna studenti vystoupili, přičemž pachatel zde vystoupil také. Jedna ze studentek se ho snažila uklidnit, pachatel ji ale měl od sebe razantně odstrčit a poté udeřit pěstí dvacetiletého studenta do obličeje. Ataku zanechal, až když se poškozený vysmekl a z místa utekl,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

Muž měl poté napadnout i druhého mladíka, kterého mlátil i v situaci, kdy napadený ležel na zemi. Policistům se doposud nepodařilo agresora dopadnout, a tak žádají veřejnost o pomoc. Svědci události i ti, co muže poznají, mohou zavolat na linku 158, případně na služební linku 974 727 312.

Podobný případ řešili v listopadu i pražští policisté, kteří zadrželi skupinu fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, kteří měli v tramvaji surově zmlátit šestatřicetiletého muže původem ze západní Afriky. Fanouškům údajně vadila mužova tmavá pleť, napadenému v tramvaji navíc nikdo nepomohl. Muž musel být následně ošetřen v nemocnici. 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1