Multibanking – bankovní budoucnost | info.cz

Články odjinud

Multibanking – bankovní budoucnost

Multibanking – bankovní budoucnost
 

Zatímco před několika lety by bylo vlastnictví několika bankovních účtů raritou, dnes je to poměrně běžný jev. Proto je také zcela obvyklé, že si klienti pomocí více účtů rozdělují své finance podle potřeby a účelu.

Na jednom účtu například hospodaří v rámci každodenních potřeb domácnosti a rodiny, na jiném si odkládají peníze, které nechtějí utratit, na další si nechávají posílat nájmy za svou pronajatou nemovitost atd. Při kontrole všech plateb se ale musí přihlašovat zvlášť do několika aplikací internetového nebo mobilního bankovnictví. To je časově náročné a navíc si musí pamatovat řadu hesel. Nyní ovšem přichází doba, kdy klient všechny své účty bude moci kontrolovat z jednoho místa. Konkrétní kroky v tomto směru činí i Komerční banka.

„Od prosince 2018 jsme postupně zpřístupňovali našim klientům, po přihlášení do internetového nebo mobilního bankovnictví, možnost vidět stav a pohyby na účtech vedených i u dalších bank. Nyní již má každý klient tuto možnost dostupnou pro své účty vedené u České spořitelny a Air Bank. Brzy budou následovat Equa bank, ČSOB a další banky. Komerční banka tyto služby přinesla jako první v České republice zároveň v internetovém bankovnictví MojeBanka i v mobilní aplikaci Mobilní banka,“ uvedl Martin Sládeček, Open Banking Manager v Komerční bance.

Jak již bylo uvedeno výše, zatímco dříve se musel klient pro zjištění zůstatku na svých běžných účtech v jiných bankách přihlašovat do každého internetového nebo mobilního bankovnictví zvlášť, nyní se stačí přihlásit pouze do internetového či mobilního bankovnictví v Komerční bance a klient vidí přehledně na jednom místě všechny své účty i se všemi pohyby na nich. Připojení účtů je přitom snadné a intuitivní. Na stránkách Komerční banky (www.kb.cz/multibanking) je postup podrobně popsán.

„V roce 2019 bychom chtěli učinit další významný krok, který klientům Komerční banky umožní jak na počítači, tak i v mobilu, zadávat platby z jejich účtů u připojených bank. Průběžně také budeme rozšiřovat počet dostupných bank, jejichž účty bude možné přes internetové a mobilní bankovnictví Komerční banky ovládat. Ve druhé polovině roku 2019 bychom chtěli tyto služby zpřístupnit i našim firemním klientům,“ doplnil Martin Sládeček.

 

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud