Muslimky v burkinách? „Nemáme s tím problém,“ zní z dalších bazénů | info.cz

Články odjinud

Muslimky v burkinách? „Nemáme s tím problém,“ zní z dalších bazénů

Opět po roce rozvířily burkini (plovací oděvy) muslimek debaty na sociálních sítích. Několik lidí si na Facebooku akvaparku v Čestlicích stěžovalo, že tam ženám dovolují takto vstoupit do bazénu. Vedení se jich ovšem zastalo a od spousty lidí schytalo pořádnou kritiku. Blesk.cz oslovil i další provozovatele bazénů v Praze. A všichni se shodli, že by postupovali stejně a vstup ženám umožnili.

Desítky rozhořčených dotazů musel koncem minulého týdne řešit akvapark v Čestlicích. Důvodem ke stížnostem byla fotografie, kterou pořídil návštěvník. Na ní je vidět, jak se muslimka oděná v burkině koupe s dítětem v bazénu.

Mnoho lidí se totiž domnívalo, že má na sobě oblečení, které nosí i přes den. Je tomu ale jinak. Burkini jsou muslimské plavky určené právě pro ženy, které se dle jejich kultury musí zahalovat.

V Čestlicích k nim přistoupili velmi vstřícně. „Koupání v jakémkoliv venkovním oblečení je striktně striktně zakázáno naším Domovním řádem. (...) Zvláštním bodem jsou však novinky posledních let, jako například koupací trička nebo burkini, tedy koupací oděvy zahalující větší část těla. Některé modely zakrývají i hlavu, což je vidět na pořízených fotografiích. Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha. V tomto případě klientky nic neporušují,“ zní oficiální prohlášení vedení akvaparku.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud