Mynář s Tvrdíkem neodletěli do Číny kvůli jmenování Babiše premiérem, píše server | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mynář s Tvrdíkem neodletěli do Číny kvůli jmenování Babiše premiérem, píše server

Mynář s Tvrdíkem neodletěli do Číny kvůli jmenování Babiše premiérem, píše server

Jaroslav Tvrdík s Vratislavem Mynářem nebudou budovat další byznysové vazby s Čínou. Místo cesty do čínského I-wu zůstali v Česku a česká delegace pod vedením ministra průmyslu a obchodu v demisi Eduarda Muřického odletěla bez nich. Informaci přinesl server Lidovky.

Informace serveru potvrdil předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček, který uvedl, že Mynář s Tvrdíkem do Číny určitě neodletěli. „Pan Mynář neodletěl pravděpodobně z důvodu, že dochází ke jmenování a má být na Hradě. Proč se rozhodl pan Tvrdík, že nepoletí, netuším,“ řekl Havlíček. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček potvrdil, že Mynář musel zůstat v ČR kvůli jmenování premiéra.

Delegace pod vedením ministra průmyslu a obchodu Eduarda Muřického do čínského města I-wu nakonec odletěla. Projednávat se budou záležitosti okolo nové Hedvábné stezky. Česko chce na jednání oznámit, že protějškem čínských úřadů pro další jednání ohledně nové Hedvábné stezky bude ministerstvo průmyslu a obchodu.

Svaz průmyslu a dopravy a Asociace malých a středních podniků a živnostníků se už v květnu ohradily proti tomu, že čínskou misi mají vést Tvrdík s Mynářem, ale situace se nakonec vyřešila. Česko-čínská komora by podle Havlíčka měla být dalším místem, se kterým lze investiční projekty konzultovat, ale nikoli vedoucí organizací. Tou má být ministerstvo průmyslu a obchodu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.