Na florbalisty v České Třebové spadla úplně nová střecha. Všichni zázrakem utekli | info.cz

Články odjinud

Na florbalisty v České Třebové spadla úplně nová střecha. Všichni zázrakem utekli

Ve sportovní hale v České Třebové se v sobotu večer zřítila střecha. Před pádem bylo v hale podle pořadatelů 80 účastníků florvalového turnaje a ačkoli byl pád konstrukce poměrně rychlý, všem se podařilo z haly vyběhnout.

Dva zhruba šestnáctiletí účastníci turnaje utrpěli při útěku z haly drobná zranění, záchranná služba je odvezla na chirurgickou ambulanci do Ústí nad Orlicí, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.

"Konstrukce se začala hroutit odzadu postupně do plochy. Ty trámy se propadaly směrem do hřiště, sesypalo se to jako hromádka z karet. Šlo to rychle, prostor uniknout tam naštěstí byl," popsala situaci pro ČTK Renáta Typlová, předsedkyně Florbalového klubu Orlicko-Třebovsko, který v hale spolupořádal turnaj krajských dorosteneckých výběrů.

Typlová se v době pádu střechy vracela do haly. "Najednou proti mně běželi lidi a volali, že padá střecha," řekla. Podle ní jeden z diváků před pádem konstrukce cítil, jak padají kuličky polystyrenu. "Potom bylo slyšet křupání trámů a najednou to odzadu šlo.“ První začali utíkat diváci, až po nich hráči.

Podle pořadatelů byly v hale před pádem střechy na ploše odhadem čtyři desítky lidí, dalších dvacet byli pořadatelé a zbytek diváci. Turnaje se účastnilo osm týmů z několika regionů, hráči byli ve věku od 15 do 16 let.

 

Halu nechal postavit za 58 milionů korun Pardubický kraj, zkolaudovaná byla teprve 2. ledna letošního roku. Hala stojí v areálu Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové. Kromě studentů měly halu využívat i sportovní kluby zaměřené na florbal, volejbal a basketbal. Nová hala má obdélníkový půdorys o rozměrech přibližně 51 krát 26 metrů. V zázemí vzniklo šest šaten, dohromady pro 72 sportovců, a sprchy.

Tělocvičnu stavěla firma Profistav Litomyšl, na kontaktech uvedených na jejích webových stránkách se dnes nepodařilo ČTK nikoho zastihnout.

"Řešili jsme náhradní variantu, ale nepovedlo se nám najít v regionu vhodnou volnou halu. Proto jsme turnaj zrušili, nyní se bude na komisi řešit, zda se to bude nějak a někdy dohrávat," dodala Typlová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud