Na Karlův most chodil prosit o štěstí, říká Mádl o Třískovi. Herec krátce před pádem do Vltavy podstoupil zdravotní prohlídku | info.cz

Články odjinud

Na Karlův most chodil prosit o štěstí, říká Mádl o Třískovi. Herec krátce před pádem do Vltavy podstoupil zdravotní prohlídku

Sobotní pád herce Jana Třísky z Karlova mostu, po kterém v nemocnici bojuje o život, nadále obestírá tajemství. Prvotní vyjádření policie naznačuje, že skočil úmyslně a bez cizího přičinění. Zachránili ho dva muži, kteří se pro něj do Vltavy vrhli z loďky. Jak uvedl Blesk, herec byl krátce před nehodou na zdravotní prohlídce, a už dnes měl začít natáčet nový film Jiřího Mádla Na střeše.

Mádl o Třískovi promluvil v České televizi a vnesl tak trochu světla do toho, co se na mostě stalo. „Několikrát mi říkal, že vždycky před natáčením chodí čerpat sílu a prosit o štěstí na Karlův most, kde sahá na sochy,“ popsal v ČT Mádl. Už dnes měl Tříška začít natáčet jeho nový film Na střeše, na který se podle všech indicií těšil a dlouho svědomitě připravoval.

Absolvoval už kostýmovou zkoušku a čekala ho hlavní role. „Dlouho jsme zkoušeli, Honza byl v perfektní kondici. Pořád mě informoval o tom, jak běhá a jak se připravuje s textem,“ dodal Mádl.

Jak uvádí Blesk, právě kvůli novému snímku podstoupil zdravotní prohlídku. Jedná se o standardní proces kvůli pojištění filmu proti případným komplikacím. Výsledky lékařů ukázaly, že je herec zcela v pořádku, a neměl tedy důvod pokoušet se o sebevraždu kvůli vážné nemoci, jak se o tom spekulovalo.

„Z důvodu vážného zranění pana Jana Třísky jsme prozatím odložili natáčení filmu Na střeše. O situaci nemáme podrobnější informace a nebudeme se k ní vyjadřovat. Nový začátek natáčení řešíme a oznámíme ho prostřednictvím našeho PR servisu,“ oznámila v neděli mluvčí filmu Uljana Donátová.

Policie v sobotu uváděla, že Tříska – jeho totožnost tehdy ještě nebyla známá – do Vltavy úmyslně skočil. Vyloučila cizí zavinění. Podezření rovněž vyvolávalo to, že se do vody vrhnul údajně zcela oblečený. „S ohledem na vážný zdravotní stav osoby, která z mostu skočila, neznáme bližší okolnosti celé situace,“ dodává policejní mluvčí. Policie případ nadále vyšetřuje.

Tříska si jako jeden z nejtalentovanějších herců generace 60. let vysloužil přezdívku český Marlon Brando. V roce 1977 se rozhodl pro emigraci z komunisty ovládané země. Usadil se v Kalifornii, dokázal prorazit i v Hollywoodu. Ve Spojených státech natočil 44 filmů, z nich dva s Milošem Formanem - Ragtime a Lid versus Larry Flynt.

Po emigraci se komunistický režim v Československu snažil Třísku, který měl vždy blízko k disentu, vymazat z povědomí lidí. Filmy či například televizní seriál F.L.Věk, ve kterých hrál, se nesměly vysílat. Po změně režimu v roce 1989 se vrátil do českého povědomí triumfálními výkony v roli krále Leara na jevišti a jako učitel Igor Hnízdo ve filmu Obecná škola.

V Česku se po roce 1989 objevil také například ve filmech Řád, Rok ďábla, Želary, Jedna ruka netleská, Horem pádem, v poslední době ve filmu Jana Svěráka Po strništi bos. V divadle vystupuje například na Letních shakespearovských slavnostech, hrál i v Divadle Na Jezerce.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud