Náhražka cigaret ve vlaku? British American Tobacco uzavřela dohodu s dopravcem Leo Express | info.cz

Články odjinud

Náhražka cigaret ve vlaku? British American Tobacco uzavřela dohodu s dopravcem Leo Express

Vlakový a autobusový dopravce Leo Express začal spolupracovat s tabákovou společností British American Tobacco (BAT). Ta tak bude nově na palubách vlaků Leo Expressu nabízet svůj nový produkt – nikotinové sáčky LYFT. „Jde o ojedinělé a průkopnické partnerství, která nemá na zdejším trhu obdoby,“ říká pro INFO.CZ mluvčí BAT Tomáš Tesař. 

Stejně jako v ostatních hromadných dopravních prostředcích, i ve vlacích platí už 12 let zákaz kouření. Pro cestující kuřáky či uživatele jiných nikotinových produktů může zvláště dálková, několik hodin trvající cesta představovat zátěž a nepohodlí. To se nyní rozhodl změnit vlakový dopravce Leo Express, který jako první nabízí svým cestujícím výrobek, který mohou užívat přímo ve vlaku.

Jde o nikotinové sáčky LYFT, které jsou moderní alternativou tradiční formy konzumace tabáku. Byť obsahují různé dávky nikotinu, tedy látky, kterou si většina lidí spojuje s tabákem, fyzicky v nich tabák obsažen není. I díky tomu získávají oproti tradiční cigaretě řadu výhod; jde především o diskrétnost – uživatel vloží malý plochý sáček pod horní ret, přibližně 30 minut nechá vstřebávat jeho obsah ústní sliznicí a následně jej vyhodí. 

„Jsme velmi potěšeni, že jsme se dohodli na spolupráci se společností Leo Express – nejmodernějším vlakovým dopravcem u nás. Tato oboustranně výhodná spolupráce mi dává smysl hned v několika rovinách,“ uvedl Steven Donaldson, generální ředitel British American Tobacco pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

„Díky novému LYFTu si mohou dospělí cestující, kteří jsou kuřáky, konečně v klidu vychutnat cestu a diskrétně užít nikotin. Navíc posádky vlaků nemusí řešit nepříjemnosti s kuřáky, pro které byla cesta příliš dlouhá, a tedy často využívali nástupiště či dokonce toalety. Pro BAT je to skvělá příležitost představit tento nový produkt našim zákazníkům a pro Leo Express další zlepšení již tak vysokého komfortu cestování na palubách jejich spojů,” dodal Donaldson.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud