Napadl liberální tisk. Inaugurační projev Zemana připomínal Trumpa, píší Němci | info.cz

Články odjinud

Napadl liberální tisk. Inaugurační projev Zemana připomínal Trumpa, píší Němci

 Projev hlavy českého státu Miloše Zemana při inauguraci podle serveru německého deníku Die Welt prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Web zmiňuje Zemanův útok na média a píše o skandálu.

"Toto vystoupení připomíná amerického prezidenta Donalda Trumpa: Při složení přísahy českého prezidenta Miloše Zemana došlo ke skandálu. Ve svém projevu na Pražském hradě napadl Zeman ve čtvrtek liberální tisk, konkrétně Hospodářské noviny a magazín Respekt, stejně jako veřejnoprávní televizi. Vyčítal jim 'manipulaci české veřejnosti'," napsal server. "Několik konzervativních poslanců, mezi nimi i exministr zahraničí Karel Schwarzenberg, opustilo na protest sál," uvedl dále.

Die Welt třiasedmdesátiletého českého prezidenta ve zprávě charakterizoval jako provokatéra, tvrdého kritika islámu a přítele Ruska a Číny. "O prezidentské vystupování se Zeman stará jen málo," konstatoval také server.

Zeman v inauguračním projevu ostře a obsáhle zaútočil na podnikatele Zdeňka Bakalu, média patřící do jeho vydavatelského domu, či na Českou televizi. Někteří politici, zejména z TOP 09, ODS a KDU-ČSL, opustili při této pasáži projevu sál.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud