Následky nehody z videa na facebooku: Jak je na tom spolujezdkyně? | info.cz

Články odjinud

Následky nehody z videa na facebooku: Jak je na tom spolujezdkyně?

Dvě kamarádky si vyjely na výlet a rychlou jízdu natáčely na video a živě vysílaly na Facebook. Kvůli nepozornosti při řízení ovšem řidička Nikol B. (†21) narazila do protihlukové stěny a následně přišla o život. Její spolujezdkyni se podařilo zachránit a převézt do nemocnice. Proč ji ale ještě nepustili a jaká vyšetřování má dívka za sebou?

Mnozí lidé ji nyní (nejen) na sociálních sítích za její jednání obdivují a chválí ji zejména za rozvážný i lidský přístup, podle kterého ji někteří přisuzovali povolání zdravotní sestry. Tomu napovídal i její klidný hlas. Podle ní to bylo ale jen zdání. Uvnitř byla zcela rozklepaná a stres se dostavil až poté, co odjeli záchranáři. „Ten pocit nejde popsat. Něco se ve mně najednou sepnulo. Člověk jedná zcela intuitivně, nepřemýšlí. Na to není čas. Mám radost z kladných ohlasů, ale necítím se jako hrdinka,“ vysvětluje paní Sucháčková.

„Moc jsem si přála, aby byly v pořádku obě dvě, a doufala jsem v to,“ dodává Iva s odstupem. Její přání se bohužel vyplnilo jen z poloviny. Dívka, která seděla za volantem, ještě ve voze umírá. Kamarádka Nikola skončila se zraněními v teplické nemocnici. Tam i nadále zůstává. Podle informací Blesku byla ještě v úterý na vyšetření CT (počítačová tomografie), při kterém musí pacient ležet bez hnutí v tunelu.

Kdy bude Nikola propuštěna ze špitálu domů, není zatím jasné. Z nemocnice nikdo její stav nechtěl komentovat, ale pravděpodobně bude mimo jiné záležet i na výsledcích „cétéčka“. Nové informace o případu pak zatím nemá ani policie. Podle ní potrvá vyšetřování možná několik měsíců, záležet bude na rychlosti vypracování expertiz.

Více na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud