Nečasův křik, výčitky Nagyové a peníze od Bárty? Karolína Peake po letech promluvila | info.cz

Články odjinud

Nečasův křik, výčitky Nagyové a peníze od Bárty? Karolína Peake po letech promluvila

Před pěti lety pomohla Karolína Peake zachránit koaliční vládu Petra Nečase. Po rozpadu rozhádaných Věcí veřejných založila politickou platformu LIDEM, která pomohla udržet ODS a TOP 09 v Poslanecké sněmovně většinu. Pak se ale Peake podle svých slov Nečasovi znelíbila, když se mu jako ministryně obrany vymkla kontrole. V druhé části rozhovoru pro Blesk.cz bývalá vicepremiérka popsala, jak na ni Nečas za její kroky údajně křičel do telefonu.


Karolína Peake promluvila i o tom, jak se k ní chovala tehdejší ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová, Nečasova tehdejší milenka a nynější žena. V rozhovoru přišla řeč i na údajné placení poslanců Věcí veřejných z kapsy Víta Bárty. Původně přišly Věci veřejné Víta Bárty vymést v roce 2010 dinosaury z české politiky, nakonec se s nimi spojily. Na začátku mandátu měla strana 24 poslanců. Jenže postupně se drolila. Z kamarádské party, jak si občas říkali, se stali nepřátelé, kteří na sebe podávali i trestní oznámení. Třeba i kvůli údajnému podezření, že si „superguru“ Vít Bárta platil poslušnost lidí ve svém poslaneckém klubu.


„Nikdy jsem žádné peníze od Víta Bárty nedostala, nikdy jsem to nepotřebovala. Nevím, jak bylo postaráno o ostatní poslance,“ říká po letech někdejší šéfka poslanců Věcí veřejných Karolína Peake.


Celý rozhovor a další videa najdete na webu Blesku.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud