Objednávka vraždy manžela: kauza nekončí, Slováci Češce zrušili osvobozující verdikt | info.cz

Články odjinud

Objednávka vraždy manžela: kauza nekončí, Slováci Češce zrušili osvobozující verdikt

Slovenský nejvyšší soud dnes zrušil rozhodnutí nižšího soudu, který v opakovaném procesu zprostil Češku Evu Zámečníkovou obžaloby z objednávky vraždy svého slovenského manžela. Uvedla to mluvčí soudu Alexandra Važanová. Případem se tak opět bude muset zabývat Specializovaný trestní soud v Pezinku.

Specializovaný trestní soud nejprve v roce 2015 uložil Zámečníkové ve zmiňovaném případu devítiletý trest vězení. Nejvyšší soud o rok později dospěl k závěru, že soud první instance pochybil při posuzování důkazů, rozsudek zrušil a věc vrátil k novému projednání. Specializovaný trestní soud, který se na Slovensku zabývá i nejzávažnějšími kriminálními případy, v novém procesu Zámečníkovou zprostil obžaloby loni v lednu. I toto rozhodnutí nejvyšší soud zrušil.

Zámečníková si podle prokuratury objednala vraždu manžela v lednu 2014, jen dva měsíce po sňatku s profesionálním vojákem, s nímž žila na západním Slovensku. Motivem vraždy prý byla snaha získat manželův majetek.

Korunním svědkem v procesu se stal muž, kterého si žena podle obžaloby najala na vraždu svého manžela Ľudovíta Turcsányiho. Svědek, který se obrátil na policii, dříve uvedl, že Zámečníková mu za vraždu slíbila odměnu 50.000 eur (1,27 milionu Kč).

Zámečníková vinu popřela, nechtěla ani uzavřít dohodu o vině a trestu, díky které by výměnou za doznání mohla dostat mírnější trest. Tvrdila, že korunní svědek v procesu se jí chtěl pomstít za to, že mu odmítla půjčit peníze a že žádný důkaz nepotvrdil informace o vraždě a odměně 50.000 eur.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud