Ostrá prohlášení senátora Čunka o Romech budou mít dohru. Po svátcích půjde na kobereček | info.cz

Články odjinud

Ostrá prohlášení senátora Čunka o Romech budou mít dohru. Po svátcích půjde na kobereček

Nedávná mediální prohlášení hejtmana Zlínského kraje a senátora Jiřího Čunka, podle kterého by se „dospělí Romové měli léčit prací“ a děti „přinutit studovat“, nezůstanou bez odezvy. Jeho ostré výroky vůči Romům se nelíbí řediteli vládní Agentury pro sociální začleňování Radku Jiránkovi, který s ním chce problém řešit hned po Velikonocích. Čunek totiž ještě do úterý zastával funkci starosty Vsetína, který s agenturou spolupracuje na integraci Romů v regionu. O vývoji informoval server Lidovky.cz.

„Se senátorem Jiřím Čunkem se opravdu plánujeme osobně setkat a probrat výroky, které se nedávno objevily v médiích. Jiří Čunek se jako starosta města Vsetín zavázal podporovat prointegrační opatření, o čemž svědčí i opakovaná přihláška města do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám a již téměř rok trvající spolupráce,“ řekl pro server Lidovky.cz Jiránek. Žádá vysvětlení jeho výroků.

Agentura podepsala s městem Vsetín v roce 2016 memorandum o spolupráci, jehož součástí je mimo jiné i závazek obce, že se v tématu bude vyjadřovat korektně.

Ten Čunek svými ostrými prohlášeními v televizi XTV zjevně porušil. „Znám pracovité cikány, ale je jich hodně málo. Většina je nepřizpůsobivá,“ zněl jeden z výroků senátora v pořadu XTV.

Lidovec Jiří Čunek rezignoval na post starosty Vsetína v úterý a odešel také ze zastupitelstva města. Zůstává ale senátorem za Vsetínsko i hejtmanem Zlínského kraje a na květnovém sjezdu KDU-ČSL se možná bude ucházet o post předsedy strany. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud