Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pes na Brněnsku vážně zranil malou Lilien, která se narodila bez rukou. Skončila v umělém spánku a museli ji sešívat

Pes na Brněnsku vážně zranil malou Lilien, která se narodila bez rukou. Skončila v umělém spánku a museli ji sešívat

V pondělním případu z Brněnska, kde pes pokousal a vážně zranil malé dítě, vycházejí na světlo nové skutečnosti. Napadenou dívkou je 2,5letá Lilien, která se narodila bez rukou a o které už několikrát psal Blesk.cz. Labrador se na ni vrthnul, když upadla a bezmoně ležela brečící na zemi.

„Hned šel po ní a začal ji trhat. Já jsem okamžitě pro ni skočila, vytrhla ji a rychle ji přehodila přes plot k sousedům a za ní hned i Elizabethku (pozn. red. – starší sestřička Lilien),“ líčí maminka Eliška dramatické okamžiky, kdy se snažila svoji dcerku bránit. Pes se pak vrhl i na ni.

„Za tu chvíli z ní stačil servat i oblečení, mně trhal kraťasy,“ popisuje Eliška Josífková s tím, že záchranáři poslali vrtulník, který transportoval holčičku do nemocnice. Měla potrhaný bok a nohy.

„Dívenka utrpěla středně těžká poranění na několika částech těla, v akutním ohrožení života nebyla. Přesto ji přivolaná lékařka kvůli tišení bolesti a uklidnění uvedla do umělého spánku,“ uvedla k tomu mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

„Museli ji sešívat, skončila na ARO, pak ji přesunuli na JIP. Mě odvezli záchrankou,“ dodává Eliška Josífková s tím, že jsou už všichni z nemocnice doma. „Byl to pes, kterého přivedl táta od známého. Jde o zvíře, které už několikrát měnilo páníčka. Po tomto incidentu skončil v útulku,“ prozradila Blesku zdrcená Eliška.

Čtěte pokračování článku zde.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744