Polák, který hrozil bombou v letadle nad Českem, je nepříčetný. Trestu možná unikne | info.cz

Články odjinud

Polák, který hrozil bombou v letadle nad Českem, je nepříčetný. Trestu možná unikne

Letoun s přibližně 160 lidmi v pátek po výhrůžce nouzově přistál na pražském ruzyňském letišti. Zadržený muž potom tvrdil, že k němu promluvil Bůh. Zatím zůstává v psychiatrické péči. Po dalším zkoumání jeho stavu znalci a policisté rozhodnou, zda bude zastaveno trestní stíhání.

V sobotu se muž podrobil znaleckému psychiatrickému zkoumání. „Znalec vyhodnotil, že je tato osoba nepříčetná,“ uvedla mluvčí cizinecké policie.

Muž je podezřelý ze šíření poplašné zprávy a ohrožení letounu. Terorismus vyšetřovatelé hned od začátku vyloučili.

Trestní řízení je závislé na výsledku konečného znaleckého zkoumání v léčebně. „Jestli bude potom vyhodnoceno, že v době spáchání skutku nebyl trestně odpovědný v souvislosti se svým psychickým stavem, tak lze očekávat, že bude stíhání zastaveno,“ doplnila mluvčí cizinecké policie.

Celá věc bude podle ní pravděpodobně předána do Polska. „Je to polský občan a stalo se to na palubě polského letadla,“ řekla.

Polák podle dřívějších informací policie obhajoval své jednání tím, že naslouchal Bohu. Manželka zadrženého, která s ním také byla v letadle, řekla policii, že její muž již několik dní předtím a také v minulosti nebyl psychicky v pořádku.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud