Články odjinud

Policie stíhá tajemníka SPD. Ve sněmovně vyzýval k likvidaci Židů, Romů a homosexuálů

Policie stíhá tajemníka SPD. Ve sněmovně vyzýval k likvidaci Židů, Romů a homosexuálů

Policie zahájila trestní stíhání tajemníka SPD Jaroslava Staníka kvůli jeho nenávistným výrokům na půdě Poslanecké sněmovny. Staník loni koncem října ve sněmovní restauraci podle několika svědků vyzýval k likvidaci Židů, Romů a homosexuálů.  V případě odsouzení vlivnému muži SPD hrozí až tři roky vězení.

Staník podle svědků v jednom z restauračních klubů Sněmovny v opilosti vyzýval k zabíjení menšin. „Vyzýval k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození,“ sdělil serveru Aktuálně.cz bývalý poslanec Marek Černoch (zvolený za Úsvit). Končící ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) webu popsala, že když do sněmovního klubu vešla, silně opilý Staník ji oslovil jako Marxovou-Engelsovou. Řekl pak, že ministryně podporuje homosexuály. „Mluvil o tom, že by měli jít do plynu a že by se měli zlikvidovat," uvedla politička. 

Staník je tajemníkem SPD, donedávna byl také asistentem poslance SPD Jaroslava Holíka. Minulý týden ale ve funkci asistenta skončil, protože je podle Holíka příliš vytížen jako tajemník. Podle Aktuálně.cz Staník od 80. let působil u někdejšího Sboru národní bezpečnosti, později u policie. Byl dlouholetým členem ČSSD. Ze strany byl v roce 2012 vyloučen, už tehdy úzce spolupracoval s Tomio Okamurou. Jako tajemník SPD o říjnových volbách bránil novinářům ve vstupu do volebního štábu hnutí a volal na ně policii, dodal server.

SPD dnes v tiskové zprávě uvedlo, že Staník v současnosti není tajemníkem ani členem SPD. Jeho jméno však dál figuruje na webu Sněmovny, kde je veden jako tajemník poslaneckého klubu. Jako tajemník je dál veden i na webu SPD. „Hnutí Svoboda a přímá demokracie se až do prošetření celé záležitosti nebude k tématu dále vyjadřovat,“ stojí v tiskové zprávě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud