Policie vyklidila pražské hlavní nádraží. Pyrotechnici zasahovali u podezřelého kufru | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie vyklidila pražské hlavní nádraží. Pyrotechnici zasahovali u podezřelého kufru

Policie vyklidila pražské hlavní nádraží. Pyrotechnici zasahovali u podezřelého kufru

Desítky policistů a hasičů zasahovaly na pražském hlavním nádraží. Ve vestibulu někdo nechal podezřelé zavazadlo u kterého musel zasahovat pyrotechnik. Hrozba na několik desítek minut zastavila provoz vlaků a omezila metro. Policisté evakuovali a ohradili páskou i prostor před nádražím.

„V 10:38 bylo nalezeno odložené zavazadlo, policisté začali místo kontrolovat v součinnosti s pyrotechnikem. Policie vyklízí prostor, probíhá částečná evakuace,“ uvedl před polednem mluvčí pražské policie.

Kvůli policejnímu zásahu byl úplně zastaven provoz vlaků, vyplývá z informací Českých drah a Správy železniční dopravní cesty.

Spoje, které měly z Hlavního nádraží odjíždět nebo do metropole přijet, nabraly desítky minut zpoždění. Po poledni se podařilo provoz obnovit.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.