Policie zasahovala v budově Dopravního podniku v Liberci a firmě BusLine | info.cz

Články odjinud

Policie zasahovala v budově Dopravního podniku v Liberci a firmě BusLine

V budově libereckého Dopravního podniku a firmě BusLine zasahovala policie. Je možné, že zásah souvisí s nedávnou razií v budově úřadu Libereckého kraje.

V obou firmách dnes byli vyšetřovatelé národní centrály proti organizovanému zločinu. "Kriminalisté provádějí úkony trestního řízení," řekl ČTK mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Žádné další informace poskytovat nebude a nepotvrdil ani, že by oba případy souvisely.

"Měli jsme asi patnáctiminutovou návštěvu, kdy si přišli pro dvě věci, vzali si je a odešli. Předložili požadavek, naši lidé jim vydali, co chtěli. Nejsme schopni z toho nic vydedukovat," řekl ČTK předseda představenstva BusLine Radek Chobot. Mluvčí dopravního podniku Martina Poršová ČTK přítomnost policistů potvrdila, o co se zajímali, ale sdělit odmítla.

Vyšetřovatelé protikorupční policie zasahovali na počátku dubna také na Krajském úřadě v Liberci, ČSAD Liberec a v poradenské firmě Nexia. Zajímali se o materiály související se zajištěním dopravní obslužnosti v oblasti Sever. Zahrnuje Liberecko a Frýdlantsko a na základě příkazní smlouvy ji zajišťuje ČSAD Liberec. Policie se zajímala také o záměr kraje odkoupit majoritní podíl akcií tohoto dopravce a záměru na zřízení takzvaného vnitřního dopravce. Jen z krajského úřadu si tehdy policisté odnesli deset až 12 šanonů dokumentů.

I firmy BusLine a liberecký dopravní podnik jsou zapojené v integrované regionální dopravě a Liberecký kraj je financuje. BusLine zajišťuje regionální autobusovou dopravu na Jablonecku a Semilsku, dopravnímu podniku přispívá kraj na autobusové linky do Kryštofova Údolí, Šimonovic, Stráže nad Nisou a Bedřichova. Spolufinancuje i tramvajové spojení mezi Libercem a Jabloncem, které DPMLJ také zajišťuje. ČTK to dnes řekl Pavel Blažek, jednatel společnosti Korid LK, která koordinuje dopravu v Libereckém kraji.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud