Články odjinud

Policista ve službě chtěl znásilnit ženu a okradl ji. Ona dodnes potřebuje psychologa, on vyvázl s podmínkou

Policista ve službě chtěl znásilnit ženu a okradl ji. Ona dodnes potřebuje psychologa, on vyvázl s podmínkou

S pouhou podmínkou odešel od soudu policista, který se loni přímo ve službě pokusil znásilnit ženu. Když mu to nevyšlo, ukradl jí alespoň mobilní telefon a utekl. Žena se s následky brutální situace potýká dodnes. „Kdykoliv vidím uniformovaného člověka, dělá se mi špatně,“ říká poškozená, která musí navštěvovat psychologa. Strážce zákona má přitom za sebou minulos plnou kázeňských prohřešků a problémů.

Policista ve službě chtěl ženu znásilnit loni v polovině ledna v pražské ulici Španělská, jen kousek od hlavního vlakového nádraží, kde pracovně působil. Žena jen chvilku předtím vystoupila z taxíku aby se prošla po čerstvém vzduchu, když za sebou zaslechla kroky. Policista, který odložil uniformu, po ní chtěl nejprve vysvětlit cestu na nádraží, náhle s ní však mrštil oproti zdi a pokusil se ji znásilnit. Žena se mu ubránila. Sebral jí mobil a utekl.

Po násilníkovi se ihned rozjelo pátrání a kolegové ho poznali na portrétu. Ženou zjištění, že má násilný čin na svědomí policista, otřáslo. U soudu uvedla, že se jí dělá špatně, kdykoliv spatří uniformovaného člověka. Bojí se vycházet ven a musí chodit k psychologovi.

Policista svou vinu popíral, obvodní soud pro Prahu 2 a následně městský soud ale dospěly k závěru, že pachatelem jednoznačně byl. Vedle výpovědi napadené ho usvědčily výslechy kolegů a odposlechy telefonu, z nichž vyplynulo, že měl dost času i osobních zkušeností k tomu, aby se mohl v době incidentu převléknout z uniformy a nepozorovaně - a nedovoleně - odejít z nádraží, kde měl hlídat. „Soud je toho názoru, že obžalovaný předmětného dne neopustil prostor Hlavního nádraží ve službě poprvé,“ uvádí verdikt obvodního soudu.

Policista byl u policie deset let, z dřívějšího rozsudku vyplývá, že byl během té doby osmkrát kázeňsky trestán, mimo jiné i kvůli alkoholu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud