Policisté dopadli muže, který znásilnil osmiletou dívku. Pomohlo i zveřejnění jeho záběrů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policisté dopadli muže, který znásilnil osmiletou dívku. Pomohlo i zveřejnění jeho záběrů

Policisté dopadli muže, který znásilnil osmiletou dívku. Pomohlo i zveřejnění jeho záběrů

Policisté dopadli muže, který znásilnil osmiletou dívku v Ostravě. Zadržený se k činu přiznal, řekl dnes novinářům náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita. K dopadení muže pomohlo i zveřejnění záběrů zřejmého útočníka. Ve vězení může strávit až 12 let. Soud ho poslal do vazby.

Podle policie byl čtyřiatřicetiletý muž v minulosti několikrát odsouzen. Hlavně za krádeže a jednou za výtržnictví, když se obnažoval na veřejnosti. V současné době měl zaměstnání a jeho motivem bylo uspokojení sexuálních pudů.

Wita uvedl, že muž 22. července postupoval podle naplánovaného modelu. Vyhlédl si konkrétní místo v Ostravě-Mariánských Horách i oběť. Dívenku uchopil za ruku a odvlekl do křoví, kde ji znásilnil. "Využil své převahy," řekl policista s tím, že dítě volalo o pomoc, ale nikdo jej neslyšel. Z místa pak utekl.

Policisté po pachateli pátrali téměř týden. Podle záběrů vytipovali několik možných pachatelů. Muž, který je nyní obviněn, byl mezi nimi. Policie pak využila informací, které jí poskytla veřejnosti. Podezřelého policisté zadrželi v sobotu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.