Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poslední rozloučení: Kardinálu Vlkovi se pokloní lidé z celého světa. Co dalšího se chystá?

Poslední rozloučení: Kardinálu Vlkovi se pokloní lidé z celého světa. Co dalšího se chystá?

V sobotu dopoledne se koná poslední rozloučení se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem (†84). Smutečnímu obřadu předcházely složité manévry a chystají se na něj duchovní osobnosti z celého světa. Bude se odehrávat podle přesně stanoveného scénáře, který má Blesk.cz k dispozici.

Smuteční obřad oficiálně začne v katedrále sv. Víta v 11 hodin dopoledne. Vstup do objektu bude možný od 9:45 do 10:45. Příchozí by ale měli počítat s možným zdržením kvůli bezpečnostním kontrolám při vstupu do areálu Pražského hradu, i když pro smuteční hosty přibydou zvláštní kontrolní stanoviště.

Zádušní mši bude sloužit pražský arcibiskup Dominik Duka. Následovat budou obřady posledního rozloučení. Celé rozloučení by mělo skončit ve 13 hodin.

V poledne se rozezní i zvon Zikmund, jeden z nejstarších zvonů katedrály. Mimořádné vyzvánění zahájí v 10:00 zvon Josef v roli umíráčku. V 10:26 jej vystřídá zvon Jan Křtitel, který bude 19 minut zvonit sám na připomínku 19 let kardinálova působení v úřadu arcibiskupa. Poté se rozezní i další zvony horní zvonice katedrály. Všechny umlknou v 11:00, v čas zahájení zádušní mše. Před uložením rakve do arcibiskupské hrobky v katedrále se ozve majestátní zvuk zvonu Zikmund.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.