Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pozitivní zjištění Svazu pekařů: Nebezpečné množství akrylamidu v pekařských výrobcích nehrozí

Pozitivní zjištění Svazu pekařů: Nebezpečné množství akrylamidu v pekařských výrobcích nehrozí

Akrylamid se v posledních týdnech stal v souvislosti s novým nařízením Evropské komise o jeho snižování hojně skloňovaným tématem nejen v českých médiích.  Členové Svazu pekařů a cukrářů v ČR si proto nechali zpracovat nezávislé odborné testy, které ukázaly, že hladina této látky je v chlebu a běžném pečivu nižší, než tzv. porovnávací hodnota a pro lidské zdraví tudíž naprosto bezpečná.

Látka akrylamid vzniká při určitém výrobním postupu u potravin a pokrmů, konkrétně v průběhu jejich tepelného zpracování, obvykle při teplotách 120 °C a výše v průběhu smažení, pečení, pražení nebo grilování. Potkávali se s ní tedy už naši dávní předkové, kteří potraviny tímto způsobem začali upravovat. „Kauza“ kolem této staré známé látky vznikla až v roce 2002, kdy se jeho zvýšený obsah objevil v testu vybraných potravin a problematika kolem jeho výskytu se stala celoevropským tématem.

Na konci dubna tak vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise, které má obsah akrylamidu v potravinách regulovat. Spolu s ním komise doporučila i několik možností, jak snížit jeho přítomnost, jednou z nich je nižší teplota přípravy. To však v případě pekařských produktů není technologicky vždy možné. Na základě toho nechala Potravinářská komora ČR zpracovat nezávislé odborné testy na přítomnost akrylamidu v chlebu a pečivu u Ústavu analýzy potravin a výživy, VŠCHT Praha. V naprosté většině produktů je hladina této látky výrazně nižší než tzv. porovnávací hodnota. Testy ukazují, že dobře upečeného, tedy nepřipáleného chleba či pečiva, se „kauza akrylamid“ nijak netýká.

„Připálený chléb, kde by výskyt akrylamidu mohl být vyšší, si poctivý pekař či prodejce nedovolí prodávat, a to jednoduše proto, že by se jej většina lidí nekoupila. V českých pekárnách tak na „škodlivý“ chléb či pečivo nenarazíte, s přehledem splňují přísné evropské normy,“ uklidňuje spotřebitele výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů ČR Jaromír Dřízal a zároveň doporučuje: „Pozor by si měli dávat lidé spíše na připálené maso z grilování, přepraženou kávu či tmavé hranolky. Dobře vypečený chléb či čerstvé křupavé pečivo mohou konzumovat naprosto bez obav a pochutnat si na něm.“

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744