Články odjinud

První Čech odsouzený za to, že se chtěl přidat k IS, zůstává ve vězení. Soud zamítl jeho dovolání

První Čech odsouzený za to, že se chtěl přidat k IS, zůstává ve vězení. Soud zamítl jeho dovolání

Nejvyšší soud zamítl dovolání Jana Silovského ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který se chtěl v Sýrii přidat k organizaci Islámský stát (IS). Má si za to odpykat šest let ve vězení. ČTK to dnes řekla Silovského matka Dana. Právník už připravuje ústavní stížnost, kterou v nejbližší době podá, řekla.

O dovolání Nejvyšší soud rozhodl v září. Minulý týden soud odeslal vypracované písemné odůvodnění ke Krajskému soudu v Plzni, který ho odeslal obhajobě a státnímu zastupitelství, řekl ČTK mluvčí krajského soudu David Ungr.

Emotivní rozhovor s matkou Čecha, který se chtěl dát k ISIS

Krajský soud v Plzni Silovskému původně v únoru uložil tři a čtvrt roku vězení. Odvolací Vrchní soud v Praze trest zpřísnil na šest let. Silovského blízcí verdikt považují za příliš přísný.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud