První dáma se sešla s nájemným vrahem. Zemanová si podala ruku s Kajínkem | info.cz

Články odjinud

První dáma se sešla s nájemným vrahem. Zemanová si podala ruku s Kajínkem

Manželka prezidenta Zemana Ivana se ve věznici Rýnovice setkala s asi nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem, který si za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus vraždy odpykává doživotní trest. Prezident Zeman nedávno prohlásil, že pro něj zvažuje udělení milosti. 

Jiří Kajínek byl v roce 1998 za dvojnásobnou nájemnou vraždu odsouzen k doživotí. Podle soudu nedaleko plzeňské věznice Bory zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše. Těžce zranil i druhého z bodyguardů Vojtěcha Pokoše. Kajínek se k činu nikdy nepřiznal a svou vinu na smrti obou mužů kategoricky odmítá.

Kajínek si na rozsudek opakovaně stěžoval, žádosti o obnovu procesu soudy zatím vždy zamítly. O podmínečné propuštění by si mohl Kajínek požádat v roce 2022.

 

Prezident Zeman v dubnu během setkání s občany Čáslavi uvedl, že vážně uvažuje o tom, že Kajínkovi udělí milost. Kajínek je podle hlavy státu ve vězení dlouho a existují prý pochybnosti o jeho vině.  Ještě loni ale tvrdil, že mu milost nedá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud