Pumu ze Zvole budou lovit specialisté s nočním viděním. Nenechávejte bez dozoru děti, varuje starosta | info.cz

Články odjinud

Pumu ze Zvole budou lovit specialisté s nočním viděním. Nenechávejte bez dozoru děti, varuje starosta

Pumu, která ve čtvrtek utekla ze zooparku ve Zvoli u Prahy, se stále nepodařilo odchytit. Místostarosta obce Miroslav Stoklasa proto doporučil lidem, aby se nezdržovali venku a nechodili do blízkého lesa. V sobotu pak varování rozšířil. Na stránkách obce vyzval občany, aby nenechávali bez dozoru děti ani menší psy. Dnes vpodvečer podle starosty dorazí do Zvole specializovaná odchytová služba s přístroji pro noční vidění a puškami s narkotizačními střelami. Od večera budou kontrolovat předpokládané místo výskytu šelmy. 

Pumu ošetřovatelé marně nahánějí už třetí den. Šelma se ve volné přírodě živí lovem, starosta proto dnes rozšířil varování. „Rozšiřuji varování na pozornost, kterou mají věnovat rodiče dětem. Vzhledem k jejich výšce by hladová puma mohla dítě považovat za snadnou kořist,“ zveřejnil Stoklasa na webových stránkách obce. 

Rodiče by podle něj měli dávat větší pozor hlavně na děti v kočárcích, které by neměly zůstat bez dozoru, a to ani v uzavřených zahradách. „Plot není pro kočkovitou šelmu překážkou. Prosím o zvýšenou opatrnost,“ píše starosta.

Lidé by si měli dávat pozor i na své psy, zejména na ty malé. 

Puma utekla ve čtvrtek po jedné hodině odpolední. „Jedná se o dvouletého samce, má být plachý a neagresivní. Kontaktovali jsme majitele a společně propátráváme okolí a hledáme šelmu,“ řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policie o situaci informovala také místní mateřskou a základní školu. „Kdokoliv by šelmu viděl, ať se ihned obrátí na linku 158. Lidé by se k ní v žádném případě neměli přibližovat,“ dodala Nováková.

Podle Stoklasy stojí stavby a kotce v zooparku nelegálně, chovatel ale má povolení k chovu zvířat. Stavební úřad loni Machačovi nařídil stavby odstranit, což neučinil. Starosta dnes uvedl, že vyzval chovatele, aby přesunul všechny své kočkovité šelmy mimo katastr Zvole do odpovídajícího zařízení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud