Rodiče nechali tříletou dcerku trpět v rozpáleném autě přes 20 minut. Strážníkům cynicky lhali, dokládá video | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rodiče nechali tříletou dcerku trpět v rozpáleném autě přes 20 minut. Strážníkům cynicky lhali, dokládá video

Rodiče nechali tříletou dcerku trpět v rozpáleném autě přes 20 minut. Strážníkům cynicky lhali, dokládá video

Případ tříleté holčičky, kterou brněnští strážníci za dramatických okolností zachránili z rozpáleného auta, pokračuje. Blesk.cz získal video, které do celé věci vnáší světlo –záznam totiž ukazuje, že rodiče u malé dcery nebyli déle než dvacet minut. Policistům přitom tvrdili, že si odskočili na pět minut. Podívejte se na záběry na konci článku.

Záznam začíná v 18.03, uvedena je i venkovní teplota 30 stupňů Celsia. Kamera zachycuje ze vzdálenosti 10 až 15 metrů dlouhovlasou ženu mířící na chodník, muž si přehazuje kabelu přes rameno, stojí u zadní části vozu. Ještě se ohlédne a po několika vteřinách následuje partnerku. Jdou na nákup.

Sestříhaný záznam pokračuje. V mezičase 18.03 až 18.17 všímavý řidič vedlejšího auta Martin Menšík volá policii. Záběry potvrzují pondělní modrou oblohu bez mráčku a slunce opírající se do zaparkovaných vozidel.

První ze dvou aut strážníků projíždí kolem zvednuté závory, na chodníku se okamžitě objeví několik postav. O pár vteřin později brzdí opodál další policejní vůz. Autor videa uvádí čas 18.17 a přidává opět údaj o teplotě – rovných 30 stupňů.

Podle času strážníků na jejich záznamu dorazili na parkoviště v 18.22, tedy 19 minut po odchodu rodičů.

Přesně v 18.23.52 strážník Luboš Barth rozbíjí teleskopickým obuškem okno u řidiče...

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.