Rozbředlý sníh i ledovka. Pozor by si měli dát řidiči na Olomoucku, Zlínsku i na jihu Čech | info.cz

Články odjinud

Rozbředlý sníh i ledovka. Pozor by si měli dát řidiči na Olomoucku, Zlínsku i na jihu Čech

Na zbytky rozbředlého sněhu i ledovku si dnes ráno musejí dát pozor řidiči v Jeseníkách, kde jsou od nočních hodin sněhové i dešťové přeháňky. Uježděný, případně zledovatělý sníh, je místy i na dalších vozovkách na Zlínsku, Kroměřížsku a Vsetínsku. Silnice v jižních Čechách jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Sněhové přeháňky v noci zasáhly hlavně Šumpersko a částečně i Jesenicko, kde silnice první a druhé třídy po chemickém posypu pokrývá rozbředlý sníh. Na méně důležitých cestách je vrstva ujetého sněhu s posypem.

Na Olomoucku, Přerovsku a Prostějovsku jsou dnes ráno vozovky většinou holé a mokré. Silničáři v noci kvůli dešťovým přeháňkám preventivně sypali. Ledovka se totiž začala tvořit například v okolí Moravského Berouna. Po posypu jsou silnice se zvýšenou opatrností sjízdné.

Vsetínsko

Silnice druhých a třetích tříd na Vsetínsku pokrývá vrstva uježděného sněhu krytá posypem. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Uježděný, případně zledovatělý sníh, je místy i na dalších vozovkách na Zlínsku, Kroměřížsku a Vsetínsku, které jsou udržovány inertním posypem.

Řidiči musejí v některých úsecích počítat s ledovkou. Podle hlášení ŘSD se objevuje například na Syrákově, tedy mezi Jasennou na Zlínsku a Liptálem na Vsetínsku. Silnice první třídy je zde průjezdná se zvýšenou opatrností. Silná vrstva ledovky leží i na cestě mezi Valašskými Klobouky na Zlínsku a Lačnovem na Vsetínsku. Cesta je v zimě neudržovaná. Zbývající vozovky v regionu jsou holé a mokré, na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku suché.

Jižní Čechy

Všechny silnice v jižních Čechách jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři mají nyní v terénu 16 sypačů, na Jindřichohradecku a Prachaticku. Nejvyšší denní teploty v kraji se budou dnes pohybovat od jednoho do čtyř stupňů.

"Nyní jezdí 16 vozidel, která ošetřují silnice udržované inertním posypem, kde je zledovatělá vrstva, tak tam dávají nový posyp," řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Pavla Pulcová. Týká se to okresu Jindřichův Hradec, silnic okolo Dačic, Studené, Hradce i Nové Bystřice, a hlavních tahů na Prachaticku, silnici na Strážný a vozovek okolo Volar. V noci zasahovali silničáři na Prachaticku, šlo o chemický posyp ve Strážném a Kubově Huti.

Liberecký kraj

Silnice v Libereckém kraji jsou dnes ráno s opatrností sjízdné. Hlavně v horských oblastech Jizerských hor a západních Krkonoš ale napadlo v noci kolem půl centimetru sněhu, a vozovky tak mohou namrzat. Všechny komunikace jsou ošetřené a žádné problémy zatím hlášeny nejsou.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a po chemickém ošetření mokré, ve vyšších polohách mohou ležet na vozovkách zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd hlavně v horských oblastech je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. V nižších polohách jsou ale i silnice třetích tříd, které se chemicky neudržují, prakticky bez sněhu.

Vysočina

Silnice nižších tříd na Vysočině jsou sjízdné s opatrností kvůli zledovatělé vrstvě sněhu. Silničáři je v noci na dnešek znovu sypali drtí, jezdily tři desítky sypačů. Solené hlavní tahy, včetně dálnice D1, byly dnes ráno holé a suché nebo vlhké. Teplota se v kraji pohybovala mezi minus jedním a plus jedním stupněm Celsia.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud