Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rozlučka u Zemana. Končící ministr Němeček mu nabídl svoje služby

Rozlučka u Zemana. Končící ministr Němeček mu nabídl svoje služby

Šéf resortu zdravotnictví ke konci měsíce odchází z funkce. Spolu s Jiřím Dienstbierem jsou ministry, které premiér Sobotka vyřadil v rámci obměny kabinetu. Němeček se vpodvečer sešel na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem. 

Svatopluk Němeček po setkání novinářům řekl, že mu prezident ze jeho působení poděkoval. Bavili se také o Němečkově nástupci, kterým se stane dosavadní ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD).

„Poděkoval mi za skoro tři roky práce ve funkci. Já jsem mu zase poděkoval za podporu, kterou jsem z jeho strany vždycky cítil v těch okamžicích, které nebyly jednoduché. Srdečnost a poděkování ze strany pana prezidenta mě moc potěšily," uvedl Němeček, který dnešní setkání označil za neformální a přátelské. Zemanovi nabídl, že může být jeho neformálním poradcem pro zdravotnictví.

O svém nástupci Němeček řekl, že jej považuje za kompetentního a zkušeného člověka. „Ví, co české zdravotnictví potřebuje, takže v tomto ohledu byla z mé strany jen kladná hodnocení,“ dodal Němeček, který ve středu skončí ve funkci a vrátí se do křesla ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek