Rozpadá se Okamurovi strana? Lidé v SPD jsou prý rozhádaní a napadají se navzájem | info.cz

Články odjinud

Rozpadá se Okamurovi strana? Lidé v SPD jsou prý rozhádaní a napadají se navzájem

Uvnitř strany SPD Tomia Okamury zřejmě probíhají intenzivní spory. Její členové místo budoucnosti hnutí řeší osobní neshody nebo nedostatečné respektování svého lídra. Dokazuje to mimo jiné nahrávka z lednové schůze pardubické SPD, kterou získal deník MF Dnes a na které tamní dvojka Jiří Langr vysvětluje, proč několik členů vyhodí z kandidátky ke komunálním volbám.

„Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“ říká Langr na tajné nahrávce svým spolustraníkům. Několika z nich zamezil kandidovat v komunálních volbách, protože si před sněmovními volbami vyrobili vlastní letáčky. Použít ale mohli jen jméno šéfa strany Tomia Okamury.

To přijde několika členům absurdní. „Jako malá děcka na pískovišti. Řeší se nesmysly, lidé, kteří si dovolí cokoli říct, jsou vyhozeni. V našem okrese SPD v žádném případě nedá dohromady už ani kandidátku do voleb,“ vyprávěl MF Dnes Jan Nový, který je jedním z „rebelů“, kteří si před sněmovními volbami vyrobili vlastní plakáty.

Stejný osud potkal například Natálii Kodýtkovou. Podobně jako Nový si na svůj obchod vyvěsila vlastní plakát, ve kterém propagovala sebe a stranu. „Za to, že jsem vylepila plakáty SPD, mě vyloučíte? Já jsem se ničím neprovinila, takže já mám svědomí čisté. Přísahám,“ obhajuje se na nahrávce pořízené na schůzi.

„Nikde v žádné organizaci jsem nezažil takových hádek jako v SPD. Jsem z toho zklamaný, jeden obviňuje druhého, pomlouvá a špiní,“ souhlasí s Kodýtkovou další člen.

Celý článek čtěte na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud