Články odjinud

Sahají chapadla italské mafie do Česka? Vadala z článku zavražděného novináře podniká v tuzemsku

Sahají chapadla italské mafie do Česka? Vadala z článku zavražděného novináře podniká v tuzemsku

Podle zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka má italský podnikatel Antonino Vadala, který má vazby na slovenské politiky i italskou mafii, byznys i v Česku. Patří mu podle obchodního rejstříku od loňského listopadu patří společnost Vadala Group CZ, která se do té doby jmenovala Redo Water. Firma podniká v byznysu s realitami, nemá téměř žádný majetek a sídlí na nejdražší české ulici Na Příkopě v Praze, informovala Mladá fronta Dnes (MfD).

Novinář Kuciak byl podle slovenské policie zavražděn pravděpodobně kvůli své investigativní práci. Slovenský portál Aktuality.sk dnes zveřejnil jeho nedokončený článek, který popisuje aktivity italského podsvětí na Slovensku a osoby blízké italské mafii 'Ndrangheta v okolí slovenského premiéra Roberta Fica. Kuciak v textu mimo jiné zmapoval podnikatelské vazby Vadaly s Ficovou asistentkou Máriou Troškovou a bývalým poslancem Ficovy strany Směr-sociální demokracie a nynějším tajemníkem bezpečnostní rady státu Viliamem Jasaňem. Vadalu pak označil za přímo napojeného na 'Ndranghetu.

Dvaačtyřicetiletý Vadala s trvalou adresou v Trebišově na jihovýchodě Slovenska podniká zejména na Slovensku. Jeho jméno podle MfD figurovalo u 32 slovenských firem, deset z nich se zabývalo fotovoltaikou. Jednatelem a akcionářem jeho české Vadala Group CZ byl podnikatel Filip Dušek, který má byznysové aktivity v Česku i na Slovensku.

Další Italové, které zmínil v souvislosti s aktivitami ’Ndranghety na Slovensku novinář Tom Nicholson - Brunno Vadala a Diego Roda - podle všeho v Česku nepůsobí, píše MfD.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud