Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Silničáři likvidují nelegální billboardy u dálnice D1, zmizet měly k prvnímu září

Silničáři likvidují nelegální billboardy u dálnice D1, zmizet měly k prvnímu září

Ministerstvo dopravy pokračuje v likvidaci nelegálních billboardů, dnes podél dálnice D1. Zmizet měly v souladu s novelou k prvnímu září, což se ale nestalo. Ministerstvo majitelům reklamních ploch rozeslalo výzvy a dalo jim lhůtu, ve které mají zasáhnout, což ale neudělali. Resort proto do terénu vyslal techniku.

K 1. září od silnic v Česku měly zmizet 3000 z celkem 25 000 poutačů. Část provozovatelů ale oznámila, že reklamní poutače neodstraní. Někteří provozovatelé reklamní sdělení nahradili státní vlajkou. Tvrdili, že tím změnili charakter ploch, které již nejsou reklamním zařízením.

Silničáři na začátku října udělali seznam všech poutačů stojících kolem silnic první třídy, jichž se odstranění týká. Jen u dálnic Ředitelství silnic a dálnic napočítalo více než 1100 takových billboardů, nejvíc právě na dálnici D1.

Zatímco na dálnicích má povinnost odstraňovat nepovolené poutače ŘSD, na silnicích první třídy je to podle ministerstva dopravy věc krajů a jejich organizací.

Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic 1. třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích. Majitelům reklamních ploch nařizuje z bezpečnostních důvodů jejich odstranění, pokud jsou blíž než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link