Solidarita versus bezpečnost: Přijďte debatovat s Michaelou Šojdrovou | info.cz

Články odjinud

Solidarita versus bezpečnost: Přijďte debatovat s Michaelou Šojdrovou

Solidarita versus bezpečnost: Přijďte debatovat s Michaelou Šojdrovou
 
Prezentace klienta - 8. listopadu 2018 • 00:00

Česká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se minulý týden vrátila z Řecka, kde navštívila uprchlické tábory, v nichž se nacházejí děti migrantů bez doprovodu. Politička v září navrhla, aby česká vláda přijala pět desítek těchto dětí ze Sýrie. Premiér Andrej Babiš návrh odmítl se slovy, že Česko by spíše mělo pomáhat v zemích původu těchto dětí. Medializace kauzy vyvolala diskusi o hodnotách české společnosti a také vznesla otazníky nad prací s informacemi. V neděli na toto téma proběhne veřejná diskuse.

Debata s názvem Bezpečnost a Solidarita proběhne tuto neděli 11. listopadu v prostoru Sněmovní 7 (Sněmovní 7/174, Praha 1). Její organizátoři si kladou za cíl otevřít téma hodnot a solidarity v naší společnosti a zároveň téma manipulace s informacemi. „Tuto problematiku ilustruje medializace kauzy přijetí 50 syrských sirotků,“ vysvětlují.

Česká europoslankyně Michaela Šojdrová představila v září plán na přesunutí pěti desítek syrských dětí, které se momentálně nacházejí v uprchlických táborech bez doprovodu, do Česka. Narazila s tím však u premiéra Andreje Babiše (ANO), který se proti návrhu postavil. Médiím sdělil, že dětem by se mělo pomáhat především tam, odkud pocházejí a kde bydlí. „Spíš by bylo lepší pro ty děti postavit školu, byty, ubytování někde v Jordánsku, tam by to bylo pro ně lepší perspektivně,“ uvedl Babiš po osobním setkání se Šojdrovou.

Šojdrová chce závěry nejprve sdělit premiérovi

Europoslankyně se minulý týden vrátila z návštěvy uprchlických táborů v Řecku, kde se děti a mladiství bez doprovodu nacházejí, a její plán tak dostal konkrétní obrysy. Šojdrová po příjezdu uvedla, že závěry cesty chce probrat především s premiérem Andrejem Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem, protože právě na nich nyní záleží, zda k uskutečnění programu opravdu dojde.

Avizovaná veřejná diskuse, která proběhne v neděli, se bude skládat ze dvou panelů. V prvním z nich proběhne reflexe z pohledu hledání hodnot, ve druhém pak z hlediska dezinformací a jejich vlivu na společnost.

Moderátorkou akce bude Veronika Sedláčková. Diskutovat s ní budou europoslankyně Michaela Šojdrová, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek, ředitel analytické společnosti Semantic Visions František Vrábel, ředitelka Mezinárodního republikánského institutu Miriam Lexmann, novinářka Tereza Engelová, analytik INFO.cz Pavel Novotný a další. Mediálním partnerem debaty je zpravodajský web INFO.CZ.

Do diskuse se můžete registrovat pod tímto odkazem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud