Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tajemný případ ztracené Míši: Táta by jí neublížil, zaměřte se na její matku, vzkazuje syn mrtvého Otakara

Tajemný případ ztracené Míši: Táta by jí neublížil, zaměřte se na její matku, vzkazuje syn mrtvého Otakara

Míša Muzikářová se pohřešuje od 11. ledna a policie stále není o nic blíž k jejímu nalezení. Během vyšetřování se oběsil přítel Míšiny matky Otakar S., který zřejmě neunesl tlak. Jeho syn mu teď staví pomníček a má vzkaz pro celé Česko.

Otakar S. se oběsil ve svém bytě na Plzeňsku krátce po zmizení Míši. Byl to jeho druhý pokus o sebevraždu od vyhlášení pátrání po dívce a tentokrát byl úspěšný. Před jeho smrtí ho jako přítele matky Míši veřejnost často odsuzovala a panovalo mínění, že ví víc, než říká.

Po jeho smrti vyšla najevo další fakta. Například to, že se před testem na detektoru lži na policii zdrogoval uklidňujícími léky a tudíž byl test neprůkazný. Později na veřejnost prosáklo i to, že měl na krku obvinění ze zneužívání.

Jednu z kamarádek Míši, která ji doma často navštěvovala, si vyhlédl a nabízel jí peníze za sex. Podle její výpovědi ji vozil po Ústí a okolí a osahával i na intimních místech. Když jeho nabídku odmítla, odvezl ji domů a dívka to i s matkou nahlásila na policii.

To všechno vedlo k tomu, že v obecném veřejném mínění figuroval Otakar S. jako pravděpodobný viník, který svou vinu potvrdil i svou sebevraždou. S tím se ale nemíní smířit jeho syn, Ota S. mladší, který za svého otce bojuje a tvrdí, že je nevinný.

„Neublížil by Míše, to vím na tuty. Dělal jí takové dětství, jaké si každé dítě zaslouží od strany přítele matky, byl to ten nejlepší táta na světě,“ tvrdí v rozhovoru pro Expres.cz. Zachází ale ještě dál a nebojí se sdílet svůj názor na celý případ ztracené školačky.

„V hlavě mi stále leží domněnka, že můj otec posloužil jako návnada. Ale co kdyby se zaměřili na Míšinu matku? Určitě by bylo vše jinak a můj otec by tu mohl dneska být,“ zamýšlí se osmnáctiletý chlapec nad pomníčkem svého otce, který vlastnoručně vyrobil a umístil v Čeminech, aby jeho táta věděl, že na něj stále myslí.

Pokračování článku a vše o případu ztracené Míši čtěte na webu Blesk.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744