Teplotní rekordy padaly ve velkém. V Praze na Karlově naměřili letních 28,6 stupně | info.cz

Články odjinud

Teplotní rekordy padaly ve velkém. V Praze na Karlově naměřili letních 28,6 stupně

V Česku dnes znovu padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Praze na Karlově, kde meteorologové naměřili 28,6 stupně Celsia. Teplotní maxima pro 20. duben dnes padla na stovce ze 148 stanic, které měří alespoň tři desetiletí. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplé počasí bude podle meteorologů pokračovat i o víkendu.

Přes 28 stupňů se dnes teplota vzduchu dostala kromě pražského Karlova také v Plzni-Bolevci, kde bylo 28,4 stupně Celsia. O jednu desetinu méně naměřili v Doksanech.

„Z celkového počtu 11 stanic měřících 100 a více let byl nejteplejší 20. duben na osmi z nich,“ uvedl meteorolog Pavel Šimandl. Na šesti z těchto stanic padl rekord pocházející z roku 1962.

Přepisovat žebříček teplotních maxim pro dnešní den budou i meteorologové v pražském Klementinu. Dnes v 15:00 tam naměřili 26,1 stupně. Konečná hodnota nového rekordu ale bude známa až v sobotu ráno.

Velmi teplý byl už čtvrtek, kdy rekordy pro 19. duben padly na 41 ze 146 stanic s alespoň třicetiletou historií měření. Nejtepleji bylo v Brně-Žabovřeskách, kde rtuť v teploměru vyšplhala až na 26,5 stupně.

V sobotu se nejvyšší teploty v Česku budou pohybovat mezi 24 až 28 stupni. V neděli se podle předpovědi zhruba o dva stupně ochladí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud