Ťokův konec v politice? Ministr dopravy v demisi zvažuje, jestli dál zůstane poslancem | info.cz

Články odjinud

Ťokův konec v politice? Ministr dopravy v demisi zvažuje, jestli dál zůstane poslancem

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) zvažuje, jestli zůstane i nadále poslancem, informovala o tom Česká televize. Ťok už dříve řekl, že e mu „nechce" pokračovat v nově vznikající vládě hnutí ANO s ČSSD. Za nedávnou kritikou z řad ČSSD cítí snahy ovlivnit výběr provozovatele mýtného. Výběrové řízení za miliardy zadané ministerstvem minulý týden zrušil antimonopolní úřad.

Dlouhodobé výhrady k tomu, jak Ťok vede resort, mají komunisté, kteří jednají o tiché podpoře vznikající druhé menšinové vlády šéfa ANO Andreje Babiše. V posledních dnech se přidali i možní staronoví koaliční partneři ANO, sociální demokraté.

„Já za tím cítím trošku mýtný tendr. Pokud chtějí na ministerstvu někoho, kdo se domluví přímo s Kapschem, tak jim to nabídnu,“ uvedl Ťok.

Společnost Kapsch je současným provozovatelem mýtného systému v Česku. Ministerstvo ale jako vítěze nynějšího tendru vybralo konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera a slovenský SkyToll.

Antimonopolní úřad tvrdí, že zadavatel porušil zákon o zadávání veřejných zakázek. Rozhodnutí není pravomocné, ministerstvo dopravy se proti němu bude bránit. Nový mýtný systém má fungovat od ledna 2020 a podle Ťoka je jeho spuštění v ohrožení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud