Články odjinud

Tragédie na Lhotě: Jeden chlapec se snažil zřejmě vytáhnout druhého, který uvízl v chaluhách

Tragédie na Lhotě: Jeden chlapec se snažil zřejmě vytáhnout druhého, který uvízl v chaluhách

Jeden z dvojice chlapců, kteří utonuli na jezeře Lhota, se zřejmě snažil pomoct druhému, který uvízl v chaluhách. Bohužel se z nich ale nejspáš nezvládli vymotat. Vyplývá to z tvrzení očitého svědka, který na místě tragédie byl a pozoroval zásah potápěčů.

Matky chlapců byly sestry, ale ani jedna z nich neuměla plavat. Když zjistily, že po chlapcích zbyly jenom plavecké kruhy, začaly okamžitě shánět pomoc i s dalšími příbuznými. Jejich snaha však byla marná, podle svědků jim nikdo z personálu areálu nevěnoval pozornost.

„Rodiče prosili už dávno před tím o pomoc. Nikdo jim nevěnoval pozornost, jelikož to byli cizinci. Matka běhala po pláži a důchodkyně, které seděly v takzvané kanceláři, se jim vysmívaly a až po dlouhé době poprvé v rozhlase zaznělo, že se ztratili dva sedmiletí chlapci,“ popsala Blesku svědkyně Kristýna. Nakonec bylo vyhlášeno pátrání, ale už bylo pozdě.

Jejich mrtvoly našli až potápěči. Dva metry za šlapadly našli těla chlapců. „Když se potápěč vynořil, byl celý zamotaný do chaluh a už kýval, že je má. Kluci se určitě začali topit a do chaluh se zamotali. Myslíme si, že jeden zachraňoval toho druhého a umřeli oba,“ řekl Blesku jeden ze svědků tragédie, který si nepřeje být jmenován.

Jak reaguje vedení areálu? Pokračujte na Blesk.cz

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Aktuální informace a zpravodajství o volbách do Senátu naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud