Tragédie na Lhotě: Jeden chlapec se snažil zřejmě vytáhnout druhého, který uvízl v chaluhách | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie na Lhotě: Jeden chlapec se snažil zřejmě vytáhnout druhého, který uvízl v chaluhách

Tragédie na Lhotě: Jeden chlapec se snažil zřejmě vytáhnout druhého, který uvízl v chaluhách

Jeden z dvojice chlapců, kteří utonuli na jezeře Lhota, se zřejmě snažil pomoct druhému, který uvízl v chaluhách. Bohužel se z nich ale nejspáš nezvládli vymotat. Vyplývá to z tvrzení očitého svědka, který na místě tragédie byl a pozoroval zásah potápěčů.

Matky chlapců byly sestry, ale ani jedna z nich neuměla plavat. Když zjistily, že po chlapcích zbyly jenom plavecké kruhy, začaly okamžitě shánět pomoc i s dalšími příbuznými. Jejich snaha však byla marná, podle svědků jim nikdo z personálu areálu nevěnoval pozornost.

„Rodiče prosili už dávno před tím o pomoc. Nikdo jim nevěnoval pozornost, jelikož to byli cizinci. Matka běhala po pláži a důchodkyně, které seděly v takzvané kanceláři, se jim vysmívaly a až po dlouhé době poprvé v rozhlase zaznělo, že se ztratili dva sedmiletí chlapci,“ popsala Blesku svědkyně Kristýna. Nakonec bylo vyhlášeno pátrání, ale už bylo pozdě.

Jejich mrtvoly našli až potápěči. Dva metry za šlapadly našli těla chlapců. „Když se potápěč vynořil, byl celý zamotaný do chaluh a už kýval, že je má. Kluci se určitě začali topit a do chaluh se zamotali. Myslíme si, že jeden zachraňoval toho druhého a umřeli oba,“ řekl Blesku jeden ze svědků tragédie, který si nepřeje být jmenován.

Jak reaguje vedení areálu? Pokračujte na Blesk.cz

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Aktuální informace a zpravodajství o volbách do Senátu naleznete zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.