Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie na Slapech. V přehradě se utopil pětiletý chlapec

Tragédie na Slapech. V přehradě se utopil pětiletý chlapec

Ve Slapské přehradě se dnes odpoledne utopilo nezletilé dítě. Policie přijala oznámení o pohřešovaném nezletilém krátce po 13. hodině, kolem 16. hodiny dítě záchranáři našli ve vodě. I přes okamžitou resuscitaci dítě na místě zemřelo, řekla krajská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Případem se zabývají benešovští kriminalisté.

Do pátrací akce se podle Pučelíkové zapojil také vrtulník a poříční oddělení policie na člunu. Kromě policie pátrali po dítěti také hasiči. Podle portálu iDnes.cz má být utopeným pětiletý chlapec, Pučelíková ale tuto informaci nepotvrdila. "Vzhledem k věku nemůžeme poskytnout bližší informace," uvedla.

Podle mluvčího slapské vodní záchranné služby Daniela Vičana se loňská sezona obešla bez smrtelných událostí, velkou zkouškou pro záchranáře ale bylo potopení přetíženého přívozu. Cestující v panice vyskakovali z lodi, naštěstí nikdo neutonul. Soud převozníkovi nedávno uložil podmíněný trest.

Vodní záchranáři na Slapech zahájili letos sezonu 30. června, vstoupili do ní s obměněným vybavením, největší novinkou je speciální dvoumotorový člun pro osm lidí nebo záchranářský skútr,

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1