Trojice cizinců pobodala v Brně dva muže. Dezinformační weby šíří, že šlo o azylanty | info.cz

Články odjinud

Trojice cizinců pobodala v Brně dva muže. Dezinformační weby šíří, že šlo o azylanty

Brněnští kriminalisté obvinili tři cizince, kteří v sobotu brzy ráno napadli v Běhounské ulici v Brně dva muže. Hlavního aktéra obvinili z trestných činů těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což může jít za mříže až na deset let, další dva byli obviněni z výtržnictví s maximální sazbou dva roky, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí jihomoravských policistů Andrea Cejnková.

Podle informací ČTK šlo o muže původem ze severní Afriky. Policie uvedla, že muži žijí v Česku dlouhodobě a mluví česky. Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám vyloučilo, že šlo o azylanty, tedy lidi z uprchlických zařízení. Tuto informaci šířilo například brněnské hnutí, které si říká Slušní lidé a jehož rétorika je silně protiimigrantská a obecně velmi konfrontační především vůči současnému vedení Brna a všem s odlišnými názory. Dále se informace objevila na webu AC24.cz, který šíří dle ministerstva vnitra dezinformace a lži.

Podle policistů, kteří přijali volání na tísňovou linku, došlo nejprve ke slovní a následně fyzické potyčce. Poškození byli ve věku 31 a 32 let. "Utrpěli bodnořezná poranění. Zdravotníci dvojici převezli do nemocnice," uvedla Cejnková.

Policisté podle popisu našli čtveřici podezřelých na Moravském náměstí, tři obvinění jsou ve věku 24 až 31 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud