Články odjinud

Turistický vláček přejel pětiletého chlapce. Po jeho smrti festival pokračovat, zrušili jen ohňostroj

Turistický vláček přejel pětiletého chlapce. Po jeho smrti festival pokračovat, zrušili jen ohňostroj

Pobouření vyvolalo na sociálních sítích rozhodnutí majitele parku Šikland v okrese Žďár nad Sázavou  pokračovat v programu zábavy poté, co na místě po srážce turistickým vláček zemřel pětiletý chlapec. Majitel areálu se brání tím, že akce po tragédii probíhala ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje. 

Oznámení o střetu vláčku s dítětem v areálu zábavního centra Šikland přijala policie včera před 15:30. Na místo ihned vyjeli záchranáři a policisté. „V současné době zjišťujeme veškeré okolnosti, za kterých k tragické události došlo. U řidiče (vláčku) jsme rychlou zkouškou požití alkoholu vyloučili,“ řekla Kroutilová. Ředitelka záchranářů Filová ČTK řekla, že na místě byla letecká záchranná služba. „Resuscitovali, ale dítě podlehlo zraněním na místě," řekla Filová.

„Tato nešťastná událost nás hluboce mrzí, rodičům chceme vyjádřit upřímnou soustrast. Nic podobného se za 20 let fungování našeho zábavního parku nestalo. Po dohodě s interprety jsme se rozhodli zbytek programu věnovat památce zesnulého, a to ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje,“ uvedl na webu majitel zábavního parku Šikland Libor Šikl.

„Já naprosto nepochopím, jak po takové tragédii může program pokračovat dál! Nepochopím interprety, kteří se na tomhle šílenství podíleli," píší lidé v reakci na tragédii na sociálních sítích. 

Jak k tragédii došlo? Více na Blesk.cz