Útočí na nás, nikdo si to neumí představit, tvrdí Berouskovi. Jejich cirkus ale s masakrem tygrů nemá nic společného | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Útočí na nás, nikdo si to neumí představit, tvrdí Berouskovi. Jejich cirkus ale s masakrem tygrů nemá nic společného

Útočí na nás, nikdo si to neumí představit, tvrdí Berouskovi. Jejich cirkus ale s masakrem tygrů nemá nic společného

Berousek a tygři - to je spojení, které se mnohým vybaví, když se mluví o nedávné kauze tygřích jatek na Žatecku. Tradiční český cirkus ale se zabíjením vzácných zvířat nemá nic společného. Hněv přesto nyní dopadá i na něj, informuje Blesk.cz.

Zakladatelem rodu Berousků byl Ignác Berousek, který získal v roce 1918 koncesi pro provozování cirkusu. Ignác měl šest dětí a všechny zůstaly v branži. Aktuálně provozuje rodina několik na sobě nezávislých cirkusů. A na všechny teď dopadá hněv veřejnosti.

Nejznámějším je Národní cirkus originál Berousek. „Lidé na nás útočí, píšou maily, to si nikdo neumí představit. Přitom v našem cirkuse nikdy tygři nebyli,“ říká Jiří Berousek st. Velké kočkovité šelmy prý při představeních nepoužívali záměrně, protože pravidla pro chov jsou velmi přísná.

„Když lidé říkají, že u nás tygry viděli, pletou si nás s jinými cirkusy. Ty někdy používají jméno Berousek, i když ochrannou známku vlastníme my,“ vysvětluje Jiří Berousek st. Naráží tím zejména na cirkus Sultán, který provozuje jeho synovec Erik Berousek. V roce 2009 se obě větve rodu dokonce soudily. Podle výsledku soudu nesmí cirkus Sultán užívat slovo Berousek v názvu, na plakátech ale může být „Erik Berousek uvádí“.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.