Útočí na nás, nikdo si to neumí představit, tvrdí Berouskovi. Jejich cirkus ale s masakrem tygrů nemá nic společného | info.cz

Články odjinud

Útočí na nás, nikdo si to neumí představit, tvrdí Berouskovi. Jejich cirkus ale s masakrem tygrů nemá nic společného

Berousek a tygři - to je spojení, které se mnohým vybaví, když se mluví o nedávné kauze tygřích jatek na Žatecku. Tradiční český cirkus ale se zabíjením vzácných zvířat nemá nic společného. Hněv přesto nyní dopadá i na něj, informuje Blesk.cz.

Zakladatelem rodu Berousků byl Ignác Berousek, který získal v roce 1918 koncesi pro provozování cirkusu. Ignác měl šest dětí a všechny zůstaly v branži. Aktuálně provozuje rodina několik na sobě nezávislých cirkusů. A na všechny teď dopadá hněv veřejnosti.

Nejznámějším je Národní cirkus originál Berousek. „Lidé na nás útočí, píšou maily, to si nikdo neumí představit. Přitom v našem cirkuse nikdy tygři nebyli,“ říká Jiří Berousek st. Velké kočkovité šelmy prý při představeních nepoužívali záměrně, protože pravidla pro chov jsou velmi přísná.

„Když lidé říkají, že u nás tygry viděli, pletou si nás s jinými cirkusy. Ty někdy používají jméno Berousek, i když ochrannou známku vlastníme my,“ vysvětluje Jiří Berousek st. Naráží tím zejména na cirkus Sultán, který provozuje jeho synovec Erik Berousek. V roce 2009 se obě větve rodu dokonce soudily. Podle výsledku soudu nesmí cirkus Sultán užívat slovo Berousek v názvu, na plakátech ale může být „Erik Berousek uvádí“.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

Den otevřených dveří v českých cirkusech. Přijďte se podívat, jak se (ne)trápí zvířata>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud