V panelovém domě v Brně hořelo. Hasiči přistavili evakuační autobus, osm lidí se zranilo | info.cz

Články odjinud

V panelovém domě v Brně hořelo. Hasiči přistavili evakuační autobus, osm lidí se zranilo

V Brně dnes ráno hořel byt v panelovém domě, hasiči evakuovali celý vchod, celkem 28 lidí. Osm lidí se nadýchalo kouře, z toho čtyři skončili v nemocnici. Požár poškodil stoupačky, vchod následně vyplavila voda. Škoda po požáru je asi milion korun, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Miloška. Policie ulici kvůli požáru uzavřela. Příčina požáru zůstává v šetření.

Hasiči k požáru výškové budovy v bystrcké ulici Ondrouškova vyjeli kolem 5:30. "V době našeho příjezdu stál muž v bytě, ve kterém hořelo, na balkoně, zachránili jsme ho pomocí vyváděcí masky, nic se mu nestalo," uvedl mluvčí. Hasiči kvůli požáru evakuovali celý vchod, přistavili i evakuační autobus, aby lidé byli v teple. Šlo o 28 lidí.

Celkem osm se jich se nadýchalo kouře, čtyři z nich záchranáři převezli do nemocnice. "Šlo o lehké nadýchání, převezli jsme je do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích a Fakultní nemocnice u svaté Anny," uvedla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová.

Požár bytu hasiči dostali pod kontrolu asi za půl hodiny, podle Mikošky vyhořel téměř celý. Oheň navíc podle mluvčího poškodil stoupačky, voda z nich následně vyplavila vchod pod poškozeným místem. Evakuovaní se postupně začali vracet zpět do svých bytů kolem 8:00. Uživatel vyhořelého bytu si podle Mikošky zajistí náhradní ubytování patrně sám.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud