Vánoce na sněhu? Spíš ne. Do konce roku bude mrznout hlavně v noci, srážek moc nebude | info.cz

Články odjinud

Vánoce na sněhu? Spíš ne. Do konce roku bude mrznout hlavně v noci, srážek moc nebude

Teploty v závěru roku včetně Vánoc by se přes den měly držet slabě nad nulou, v noci bude mrznout. Výkyvy jsou ale možné, uvedli meteorologové ve čtyřtýdenním výhledu počasí. Sněhu a deště bude ve srovnání s dlouhodobým průměrem méně. Výhled dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Průměrné teploty v jednotlivých týdnech by se měly pohybovat kolem dlouhodobého průměru, v závěru roku i nad průměrem. "Pravděpodobně nebudou příliš kolísat a měly by se pohybovat od minus dvou stupňů Celsia do plus dvou stupňů," uvedli meteorologové.

Ani podle množství srážek by se příští čtyři týdne neměly mezi sebou příliš lišit. "Srážkové úhrny se budou pohybovat na spodní hranici dlouhodobého průměru. Období jako celek by mělo být srážkově podprůměrné," píše se ve výhledu. Průměrný úhrn srážek v Česku pro příští čtyři týdny je 46 milimetrů, tedy 46 litrů na metr čtvereční.

Dlouhodobá průměrná teplota pro čtyři týdny od 12. prosince je minus 0,8 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v tomto období v roce 1987, kdy průměr činil 2,7 stupně nad nulou. Zatím nejmrazivější počasí s průměrem teplot minus 6,2 stupně Celsia meteorologové zaznamenali v roce 1996.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud