Vdova po slavném režisérovi překvapila. Formana tajně pohřbili dva dny po smrti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vdova po slavném režisérovi překvapila. Formana tajně pohřbili dva dny po smrti

Vdova po slavném režisérovi překvapila. Formana tajně pohřbili dva dny po smrti

Přestože se všeobecně předpokládalo, že oscarového režiséra Miloše Formana (†86), který zemřel v pátek v USA, pohřbí někdy v průběhu tohoto týdne, rodina překvapila. Formana tajně pohřbili už v neděli, tedy pouhé dva dny po jeho skonu.

Na sociální síti to oznámila vdova Martina Formanová. "Milí přátelé, v neděli 15.4. proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu. Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účasti," na sociální síti.

Oznámení o režisérově urychleném pohřbu je stejně překvapivé jako jeho samotná smrt. O Formanovi se vědělo, že jej už delší dobu trápí oči a nohy, ja jaře však musel úrý byt hospitalizován v nemocnici, kde po krátké, vážné nemoci zemřel v pátek 13. dubna. Jeho rodina prý byla s ním, včetně všech jeho 4 synů - Petra, Matěje, Andyho a Jima. Hovoří se o selhání plic.

Podle informací Blesku si nepřál být ani po smrti převezen do Čech, odkud v roce 1968 odešel do USA, a naposledy se sem vrátil v roce 2011. Nejraději by prý byl pohřbený přímo na svém ranči v Connecticutu. V Česku byl Forman ceněný zejména pro snímky Hoří, má panenko či Lásky jedné plavovlásky, celý svět jej pak znal díky oscarovým filmům Přelet nad kukaččím hnízdem a Amadeus.

Další články o Miloši Formanovi čtěte na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.