Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vdova po slavném režisérovi překvapila. Formana tajně pohřbili dva dny po smrti

Vdova po slavném režisérovi překvapila. Formana tajně pohřbili dva dny po smrti

Přestože se všeobecně předpokládalo, že oscarového režiséra Miloše Formana (†86), který zemřel v pátek v USA, pohřbí někdy v průběhu tohoto týdne, rodina překvapila. Formana tajně pohřbili už v neděli, tedy pouhé dva dny po jeho skonu.

Na sociální síti to oznámila vdova Martina Formanová. "Milí přátelé, v neděli 15.4. proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu. Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účasti," na sociální síti.

Oznámení o režisérově urychleném pohřbu je stejně překvapivé jako jeho samotná smrt. O Formanovi se vědělo, že jej už delší dobu trápí oči a nohy, ja jaře však musel úrý byt hospitalizován v nemocnici, kde po krátké, vážné nemoci zemřel v pátek 13. dubna. Jeho rodina prý byla s ním, včetně všech jeho 4 synů - Petra, Matěje, Andyho a Jima. Hovoří se o selhání plic.

Podle informací Blesku si nepřál být ani po smrti převezen do Čech, odkud v roce 1968 odešel do USA, a naposledy se sem vrátil v roce 2011. Nejraději by prý byl pohřbený přímo na svém ranči v Connecticutu. V Česku byl Forman ceněný zejména pro snímky Hoří, má panenko či Lásky jedné plavovlásky, celý svět jej pak znal díky oscarovým filmům Přelet nad kukaččím hnízdem a Amadeus.

Další články o Miloši Formanovi čtěte na webu Blesk.cz.