Výbuch v Poličských strojírnách. Zraněných je nejméně 19 lidí | info.cz

Články odjinud

Výbuch v Poličských strojírnách. Zraněných je nejméně 19 lidí

Nejméně 19 lidí se zranilo poté, co v Poličcských strojírnách vybuchla trhavina v cisterně. Na místě jsou hasiči a policie. 

Podle operačního důstojníka krajských hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místě je 12 hasičských jednotek. „Momentálně nemohou zasahovat, protože v zasažené hale stále dochází k výbuchům. Jsou tam i tlakové lahve," uvedl důstojník. Zaměstnanci, kteří nebyli zraněni, byli evakuováni. Lehce byli zraněni i čtyři hasiči.

Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavla Svobody vyjely na místo nejprve dvě posádky záchranářů, později musely být vyslány další. Kvůli výbuchu byl aktivován traumatologický plán, nemocnice a záchranná služba pracují v režimu mimořádné události, kdy rozsah zraněných přesahuje lokální možnosti. "Posíláme tam osm sanitních vozů, budou tam přistávat dva vrtulníky. Vezeme také náhradní sanitku za vůz poškozený výbuchem," dodal Svoboda.

Společnost Poličské strojírny zatím k události nechce poskytovat informace. Vyjádří se za několik hodin, řekla ČTK výrobní ředitelka Helena Pazderová.

V září 2015 v areálu Poličských strojíren explodovalo v hale 320 tun střelného prachu. Střecha haly při explozi odletěla více než 50 metrů do lesa. Při následném požáru se lehce popálili dva lidé. Škoda byla 14 milionů korun na 14 milionů korun. Policie vyšetřování požáru uzavřela jako správní delikt. Možné spáchání trestných činů obecného ohrožení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti se nepotvrdilo.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud