Za energie co nevidět zaplatíte i bitcoiny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Za energie co nevidět zaplatíte i bitcoiny

Za energie co nevidět zaplatíte i bitcoiny
 

Platba za energie bez bankovek a platebních karet? Zajímavou novou formu placení chystá například i společnost Pražská plynárenská. Bitcoin neboli první decentralizovaná virtuální měna je relativně nový pojem, který však hýbe světem. Touto oblíbenou měnou se dá zaplatit velmi pohodlně a rychle.

Bitcoin byl vytvořen v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn. Během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa, která umožňuje provádět okamžité platby komukoli na světě. To umožňuje síť počítačů se specializovaným softwarem, jenž je navržen tak, aby jej nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat. Funguje tedy bez jakéhokoli ústředního orgánu. Nezávislost bitcoinu na jakékoliv autoritě je základním pilířem jeho důvěryhodnosti.

S dobou chce jít i Pražská plynárenská

Pražská plynárenská platbu bitcoiny zavede pro své zákazníky už v blízké době. „O platby kryptoměnami je stále větší zájem a my se na to snažíme reagovat, chceme jít s dobou, fandíme všem efektivním a progresivním technologiím a zákazníkům vždy chceme nabídnout komfortní služby a možnosti,“ uvedl Ing. Pavel Janeček, předseda představenstva Pražské plynárenské. Tato společnost rozšíří řady českých firem, které chtějí jít s dobou a bitcoinu se nebojí.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.