Začínají jarní prázdniny. Volno už mají žáci v části Prahy, kdy dojde na další? | info.cz

Články odjinud

Začínají jarní prázdniny. Volno už mají žáci v části Prahy, kdy dojde na další?

Žákům základních a středních škol v Praze 1 až 5 a dalších 11 okresů začínají dnes jarní prázdniny. Jelikož první turnus navazuje na pololetní prázdniny, které byly v pátek, mají vždy školáci proti dalším termínům volno delší. V následujících týdnech přijde postupně řada s prázdninami i na další regiony, celý cyklus letos potrvá do 18. března

Jako první si letos týden volna užijí školáci z pražských obvodů 1 až 5 a okresů Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná. Končí 11. února. Do školy se děti vrátí v pondělí 12. února.

Pro provozovatele horských areálů a tamních ubytoven představují jarní prázdniny hlavní sezonu. Právě kvůli tomu se na prázdninách chlapci a děvčata ze všech okresů střídají postupně. Na českých horách jsou nyní obstojné lyžařské podmínky, v níže položených areálech především díky technickému sněhu. Ubytovací kapacity v největších střediscích jsou zaplněné. Podle meteorologů se tento týden čeká nejchladnější období od začátku zimy, teploty by se měly pohybovat pod nulou.

Další volno ve formě velikonočních prázdnin čeká na školáky od čtvrtka 29. března, na které navazuje Velký pátek a Velikonoční pondělí.

V pátek jsou pololetní prázdniny. V 13 okresech na ně navazují ty jarní>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud