Zaorálek: Češi jsou chytrý národ, Babiš se premiérem nestane | info.cz

Články odjinud

Zaorálek: Češi jsou chytrý národ, Babiš se premiérem nestane

Andrej Babiš se českým premiérem nestane. Češi jsou natolik chytří, než aby si ho zvolili, věří volební lídr ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Pro server Politico.eu dodal, že jeho stranu nejspíše čekají nejtěžší volby v novodobé éře. 

„Čelíme velmi mocnému, oligarchistickému protivníkovi. V říjnu nás čekají nejspíše nejtěžší volby novodobé historii,“ uvedl Zaorálek na adresu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. A přestože právě ANO nyní výrazně vede předvolební průzkumy s přibližně 32 procenty hlasů a ČSSD se pohybuje okolo hranice 15 procent, Zaorálek věří, že do voleb ještě zbývá dost času.

„Politický program je to, na čem záleží, ne magické osobnosti. Žádní magičtí politici neexistují,“ tvrdí volební lídr socialistů. „Na Babišovi je magické jen to, jak dokázal ustát své skandály, to, jak vykořisťuje své zaměstnance, zatímco tvrdí, jak skvělý zaměstnavatel to je a to, jak proklamuje své výjimečné manažerské schopnosti ve chvíli, kdy se mu ministerstvo financí hroutí pod rukama,“ dodává Zaorálek.

Babiš však kontruje. „Strany si na levici a pravici jen hrají, a když sedí ve vládě, tak mají stejný program, který se točí kolem mocenských zájmů a kšeftů, který nyní ještě obohatil program Antibabiš,“ řekl šéf hnutí ANO pro deník Právo.

Jenže Zaorálek věří, že se mu během čtyř měsíců do parlamentních voleb podaří situaci zvrátit. „Věřte mi, Češi jsou chytrý národ, Andrej Babiš se premiérem nestane,“ uzavírá český ministr zahraničí a volební lídr ČSSD.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud