Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zásah v sídle prezidenta. Policie obsadila Lánskou oboru a zadržela tři lidi kvůli velké zakázce

Zásah v sídle prezidenta. Policie obsadila Lánskou oboru a zadržela tři lidi kvůli velké zakázce

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují v lesní správě Lánské obory. Podle informací Blesk.cz začal zásah brzy ráno. Souvisí zřejmě se zakázkou za 60 milionů korun. Státní zástupce Jiří Pražák uvedl, že policisté zadrželi tři lidi, kteří se mohli dopustit až několika tresných činů. Není zatím zřejmé, zda je mezi zadrženými někdo z nejbližšího prezidentova okolí.

„Mohu potvrdit, že dnešního dne probíhá realizace Národní centrály. Bohužel, v tuto chvíli vám nemohu poskytnout další informace,“ řekla Blesk.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Iva Knolová.Podle informací Blesk.cz policisté už v pět hodin ráno zapáskovali zřejmě dům ředitele Lesní správy. Ráno bylo na místě zhruba 15 policistů, kteří nikoho nepouštějí do objektu. Telefon na sekretariátu Lesní správy zvoní, nikdo jej ale nezvedá.

V případu jde zřejmě o tendr na asanaci ujíždějících břehů v okolí Lán za 60 milionů korun. Uvedl zdroj Blesk.cz, který si nepřál být jmenovaný.

Lány spadají pod Správu pražského hradu. Jeho mluvčí nechce zásah policistů příliš komentovat. „Není úlohou tiskového mluvčího promlouvat do práce orgánů činných v trestním řízení. Jak říká pan prezident: Padni, komu padni,“ napsal Jiří Ovčáček Blesk.cz v SMS zprávě.

Zprávu přinesl web Blesk.cz. Další podrobnosti najdete zde.