Zdražuje nájemné i platby za vodu. Podívejte se, jak se hnuly ceny v Česku | info.cz

Články odjinud

Zdražuje nájemné i platby za vodu. Podívejte se, jak se hnuly ceny v Česku

Zdražuje nájemné i platby za vodu. Podívejte se, jak se hnuly ceny v Česku
 

Meziroční růst spotřebitelských cen v březnu zpomalil na 1,7 procenta z únorových 1,8 procenta. Meziročně méně zdražily potraviny a ceny nealkoholických nápojů po únorovém růstu klesly. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. Analytici, které ČTK oslovila, uvedený pokles meziroční inflace očekávali.

Největší vliv na meziroční zvyšování cenové hladiny mělo bydlení. Nájemné zdražilo o 2,4 procenta, vodné o 1,9 procenta, stočné o 1,2 procenta a elektřina o 2,8 procenta. Vedle toho se mezi potravinami zvýšily ceny mouky, jogurtů, margarínu a ostatních rostlinných tuků a lidé meziročně více zaplatili také za stravovací a ubytovací služby.

Naopak dolů tlačily meziroční inflaci nižší ceny telefonních služeb a oděvů, v bydlení zlevnil zemní plyn, teplo a teplá voda.

V porovnání s únorem zlevnily dovolené s komplexními službami a některé druhy potravin jako mléko, sýry, vejce, zelenina a ovoce. Klesly i ceny pohonných hmot v dopravě. Naopak dráže vyšly oděvy, obuv, tabákové výrobky a výrobky a služby pro osobní péči. Z potravin zdražil zejména margarín a ostatní rostlinné tuky a nealkoholické nápoje.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud