Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman má u Trumpa dveře zavřené i kvůli Babišově vládě v demisi, říká Kmoníček

Zeman má u Trumpa dveře zavřené i kvůli Babišově vládě v demisi, říká Kmoníček

Už přes rok český prezident Miloš Zeman usiluje o oficiální schůzku se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem v Bílém domě. Na termín čeká ale stále marně. Zeman je podle kuloárních informací dokonce naštvaný na českého velvyslance v USA Hynka Kmoníčka, zkušený diplomat totiž nedokázal po více než roce ve Spojených státech setkání domluvit. Kmoníček Blesk Zprávám řekl, že jedním z důvodů může být i to, že Česko stále čeká na vládu s důvěrou.

To, co se teď povedlo francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, by zahřálo i českého prezidenta Miloše Zemana. Macron i se svou manželkou Brigitte totiž nejdříve soukromě povečeřel s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a první dámou USA Melanií, následně oba státníci spolu jednali v Bílém domě.

Stigma vlády v demisi?

Miloš Zeman zatím na termín podobné schůzky čeká. Marně. „Jsme v nevýhodné situaci. Potřebujeme vládu, která umí nastolit agendu,“ uvedl český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček pro Blesk Zprávy další z důvodů, proč ještě ke schůzce nedošlo. Američané podle něj čekají na plnohodnotnou vládu, kterou ovšem ta stávajícího premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) není.

„Tedy především vládu, která má důvěru Poslanecké sněmovny,“ doplnil Kmoníček, podle kterého právě vláda s důvěrou může nastolit témata, na kterých se dá schůzka obou prezidentů „postavit“.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBU BLESKU.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1